Skocz do zawartości

Dobór rybek.


fredi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Ciągnie mnie do założenia akwarium. Niewielkie 25-40 litrów akuratnie takie zapełniłoby mi lukę na meblach. Swego czasu miałem akwarium całkiem spore, bo aż 200 litrów. Niestety czas przeszły i dużo wiadomości uciekło, które dzisiaj by mi się przydały. Wiem jak wyposażyć akwarium mam już upatrzone wyposażenie i całą chemię. Grzałka na pewno z Tetra Tec , filtr z AQAEL’a bądź EHEIM’a. Całą chemię z Tetry czyli nawóz do roślin i uzdatniasz. Odmulacz, termometr i inne pierdoły też mam zostawione.

Chciałbym otrzymać od WAS pomoc, jakie rybki dobrać do takiego litrażu. Wiem na pewno, że będą 2 kosiarki i jeden najmniejszy glonojad. To są rybki takie bardziej przydenne a teraz chodzi mi o takie pływające po całym akwarium. Nie wiem czy dobrze się wyraziłem. Chciałbym rybki takie, które widać, kolorowe i ruchliwe. Co oprócz gupików proponujecie? Takie rybki niewymagające. Bystrzyk kolumbijski , platka , sumik rekini , danio pręgowany , gupik? Co jeszcze może być w takim zestawieniu, aby wzajemnie się nie podgryzały i były mniej więcej tych samych rozmiarów?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielkie 25-40 litrów

25 a 40 litrów to wielka różnica przy małym baniaku więc napisz jaki mas dokładnie.

 

i uzdatniasz.

Po co Ci uzdatniacze?

 

Wiem na pewno, że będą 2 kosiarki i jeden najmniejszy glonojad.

Bystrzyk kolumbijski , platka , sumik rekini , danio pręgowany

Każda z tych ryb jest za duża na te litraże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musze patrzeć. Mam je w głowie :mrgreen: Ostatnio coś sobie przypominałem

 

Kosiarka, glonojad, kiryski panda, żalobniczka też jest fajna, labeo rośnie do 8 cm tylko to ryba dość złośliwa i nie wiem czy 60 litrów to nie za mało, bystrzyk kolumbijski, platka, danio pręgowany, miedzik też nie jest brzydki, prętnik karłowaty. Coś z tych rybek. Może być też gupik dla urozmaicenia. Wiem ze nie można za dużo rybek, bo to sprzyja ospie, ale jakoś urozmaicić też bym chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaxy bywają dość drogie... ;)

Z tych ryb które wcześniej wymieniałeś w nadają się platki i gupiki. W 40l w sumie też by miały ok. Co do "glonojadów/zbrojników" - polecam stadko 6 otosków.

Kiryski panda ok, ale w opcji bez otosków.

Ja labeo trzymam w akwarium o długości 120cm i uważam że w akwa <100cm ta ryba nie ma racji bytu. Rośnie dużo większy niż 8cm [mówię o dwubarwnym]. Na kosiarki, zbrojniki inne od otosków, danio - akwa też za małe.

 

Co do chemii/uzdatniacza... nic nie pomaga przy prawidłowej opiece nad akwarium, ale jak chcesz wydać kasę na coś to ok, tylko lepiej by było ją wydać np. na roślinki. ;)

Lepiej sprawdzą się w oczyszczaniu akwarium ze związków azotowych i wytwarzają tlen. ;)

Pamiętaj że nie ważne czy dasz uzdatniacz czy nie to akwarium musi dojrzewać biologicznie przez przynajmniej dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co mi się wydaje to brzanka podgryza gupika a w tym temacie jest, że można trzymać razem

 

Pasowałoby mi tak;

Prętnik karłowaty 1 SAMIEC + 2-3 SAMICE

Pielęgniczka Ramireza 1 SAMIEC + 1 SAMICA

Załobniczka z 5 sztuk

Platka z 5 sztuk

Razbora klinowa z 4 – 5 sztuk

otoski

 

Jak je teraz ze sobą połączyć i po ile sztuk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...