Skocz do zawartości

Dobór rybek.


fredi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wam powiem, że się kłócicie bez sensu. ;)

Autor tematu podał dość sporo kolorowych ryb... raczej nie będzie chciał się ograniczyć do haremu czegoś większego + samych ryb "dennych".

Kiryski + otoski w takim litrażu owszem by być mogły, ale przy minimalnej innej obsadzie.

W przypadku gdy chcemy zaszaleć z rybami typowo pływającymi w toni wodnej, jak chcemy dać jakąś ławicę itd. to powinniśmy się zdecydować [w tym litrażu] na kiryski, lub otoski.

 

Prętnik karłowaty 1 SAMIEC + 2-3 SAMICE

Pielęgniczka Ramireza 1 SAMIEC + 1 SAMICA

Załobniczka z 5 sztuk

Platka z 5 sztuk

Razbora klinowa z 4 – 5 sztuk

otoski

 

W takim akwarium 3, maks 4 gatunki.

Jakość, a nie ilość. ;)

 

Przykładowo:

- 1+1 Ramirezy

- 1+2 Platki

- 10x Razbory, może mniejszy gatunek niż klinowe / Neony

- 6x Otoski / Kiryski Panda

Więcej bym nie dawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja już nic nie wiem. Mam mentlik w głowie. Prawdę powiedziawszy to i te 60 litrów daje mi zerowe możliwości. Teraz powiedzmy, że kupuję 112 litrów. Większe możliwości daje na pewno. Mogę wpuścić takie rybki, jakie podałem na początku? Jaka by teraz była „konfiguracja” rybek?

I teraz pytanko dodatkowe. Są zestawy gotowe razem z grzałkami i filtrami. Wiadomo, że opłacać to się może i opłaca, ale czy to, aby na pewno jest dostatecznie dobre i utrzyma rybki przy życiu czy jednak osobno kupić wyposażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie bym nie kupował z jednej przyczyny filtr, daja tam kiepski filtr wew. a moim zdaniem przy 112L warto zainwestowac w filtr zew. (estetyka i ma 4-5 komór filtracyjnych). Po drugie jak doliczysz koszt przesyłki to wyjdzie tyle samo co w zoologu a mamy pewność że akwarium nie jest pękniete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 112l to już masz większy wybór.Jednak na Twoim miejscu nie mieszałabym dwóch różnych biotopów i nie robiła zupy rybnej.Zaproponowałabym Ci 2 opcje:

1) Biotop Ameryki

1+1 pielęgniczka ramireza lub 1+2 pielęgniczka agassiza(kakadu,inka)

8-10 żałobniczka

8 otosków

ewentualnie krewetki

2) Biotop Azji

1+2 prętnik karłowaty

15-20 razbora klinowa

na dno krewetki amano lub/i red cherry,babaulti(będzie kolorowo-babaulti mają różne odmiany barwne-niebieskie,brązowe,zielone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...