Skocz do zawartości

[450] 150x50x60 - Welony


rafal.gorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Objętość brutto: 450 l

 

Wymiary: 150x50x60

 

Oświetlenie: standardowa pokrywa diversa wyklejona folią aluminiową - 2 x 36W T8 (Osram Fluora i Osram 840), dołożona świetlówka t5 54W (Philips 865).

 

Filtracja: kubeł AquaNova 1500l/h + kaskada AquaEl FZN3

 

Podłoże - żwir kwarcowy 1-3mm

 

Temperatura: 23 - 25

 

Fauna: 3 kiryśniki, 3 drewniaki, 5 mułojadów, 2 gibicepsy, 4 kosiarki, kirysy, welony

 

Flora: anubias, kryptokoryna, mikrozorium, żabienica

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I od razu przepraszam za termometr na środku szyby ale zapomniałem o nim zupełnie i zorientowałem się dopiero po zrobieniu zdjęć. Zbiornik praktycznie się nie zmienia i cały czas wygląda bardzo podobnie. Nie pamiętam już, kiedy cokolwiek tam robiłem (nie licząc podmiany wody i karmienia tych potworów :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada poprawiona, zapomniałem o kosiarkach.

 

Co do ilości welonów, zdaję sobie sprawę, że trochę tam jest ich za dużo ale póki problemów ze zbyt wysokim poziomem NO3 nie ma, to musi tak zostać. Liczba welonów niespodziewanie się powiększyła, gdy wytarły się w akwarium. Z odłowionej małej ilości ikry odchowało się 7 welonów i tak już zostały, bo przecież do sklepu ich nie oddam żeby potem do kuli trafiły. Ale w planach jest o pół metra dłuższy zbiornik, więc miejsca im wystarczy jak podrosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudo, ale ja i tak uważam że welonów się nie trzyma w akwarium, ja swoje mam w oczku wodnym i świetnie tam sobie radzą. Co do akwarium to nic jak pozazdrościć litrażu, myślałeś może nad pyzatkami, tylko że przy nich nie można mieć ostrych krawędzi w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nad pyzatkami nie myślałem, nie podobają mi się. Poszukuję czarnych ranchu i to jedyne ryby. które chciałbym tam jeszcze mieć. Generalnie ranchu ciężko dostać, udało mi się kupić dwie - biało-czerwoną i czerwoną ale czarnej znaleźć nie mogę (sprowadzone z Niemiec na zamówienie). Kiedyś widziałem w Warszawie w Discus Zoo, nie zdecydowałem się wtedy na zakup i teraz żałuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystrój jest git. Ale obsady nie komentuję (nie mój gust ;) ).

Na prawą stronę mógłbyś dać jakąś roślinę pływającą.

A tak nie w temat:

Przy innych rybkach to mógłbyś się pokusić o jakiś mało wymagający trawniczek, ale tak to nie ma o czym mówić.

Drewienka masz świetne, przy innej obsadzie mógłbyś je odwrócić i obsadzić jakimś mchem. Ale to tak na marginesie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I To mi się podoba!

Nie poszedłeś na łatwizne, wybrałeś ryby, które normalnie nie zostały by wpuszczone do tak dużego zbiornika- przez to baniak stał się wyjątkowym oraz oryginalnym.

 

Jedyne do czego się doczepie to obsada, welonki są bardziej zimnolubne, reszta obsady wolą cieplejszą wodę.

Aranż jako tako, ale to i tak welonki są atrakcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W tej chwili jest tam 12 welonów. Miało być mniej, ale nieplanowane tarło sprawiło, że ich liczba się nieco zwiększyła. Co do temperatury - myślę, że da się tak zrobić, aby i jedne i drugie ryby były zadowolone. Temperatura 23 - 24 jest takim środkiem pomiędzy wymaganiami welonów i reszty obsady.

Akwarium praktycznie się nie zmienia (poza rozrastającymi się kryptokorynami i niektórymi żabienicami). Jest praktycznie bezobsługowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...