Skocz do zawartości

Złote rybki na dworzu?


Cellia86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Byłam ostatnio u znajomej, która do pewnego czasu miała jeszcze swoje rybki w akwarium w domu.

Teraz okazuje się, że przeniosła jedo ogródka, do takiej nie wysokiej, może jakieś 30cm, plastikowej, w kształcie jabłka ( :P ) piaskownicy, do której nalała wody. Nie ma filtra, woda jest naprawde zimna, nie ma pokrywy. Mowi, że to tak jakby były w swoim naturalnym środowisku, że jedza normalnie, a przynajmiej mają więcej miejsca. Są tam ponoć juz kilka dni i niby wszystko ok. tylko , że one ciągle siedza w tym samym miejscu, trzymają się razem, przemieszczają się z miejsca, na miejsce tak apatycznie, powoli. Czy te rybki mogą tak żyć w takich warunkach? Szczególnie, że idzie zima?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

 

Jest to pewnie welonka (stwierdzam dlatego, że była trzymana w akwa)

 

 

Welon nie wytrzymuje niskich temperatur. Dlatego nie należy hodować w zbiornikach poza domem.

 

Tutaj jest kopia ze strony http://www.superakwarium.pl

 

 

Więcej info można tutaj poczytać:

 

http://www.superakwarium.pl/welon-welon ... id752.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli "załatwi" jakiś głębszy "pojemnik" min 1m, i wkopie go, to może trzymać ryby nawet przez zimę, ja mam nie za duży stawie welony, i przetrzymały mi nawet tegoroczną zimę, tylko on ma teraz ze 2,5m głębokości, ale myślę,że 1m wystarczy.

Niech położy styropian ta części zbiornika, to powinno ograniczyć zamarzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma jakiś brzęczyk, niech kupi długi wężyk, taki od domu/garażu do tego "baniaka" i jakąś długą kurtynę napowietrzającą, to jak nei zamarznie to powinny przeżyć, ale trzeba pilnować, by napowietrzanie zawsze chodziło, i by nie zamarzło. A jeśli nie chce męczyć ryb to wypuść je do rzeki?jeziora. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkamy w Anglii, poprzednia zima była nie najgorsza, najniżej było tylko koło 13 na minusie ale dalej na minusie...Spróbuje przekonać znajomą, że jak chce dalej mieć te rybki, lepiej niech weżmie je z powrotem do domu, chociaż na czas zimy.

A może po prostu pokaż jej ten temat skoro Twoje argumenty do niej nie przemawiają? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...