Skocz do zawartości

czy mogłabym coś dodać?


Patrycja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiesz Patrycja ja osobiście uważam że w powinnaś pozbyć sie wszystkiego co przypomina 'zabawki,ozdoby' czyli kolorowe kulki, statek a nawet kolorowy żwirek. Do takiego akwarium ładnie bedzie pasował jakiś drobniejszy(tylko nie grubości piasku)żwirek. W drobnym żwirku dobrze rosną rośliny wiec posadzi,wysoki z tyłu i w tylnich kątach, niższe z przodu i po bokach żeby było gęsciej tej roślinnosci lecz też z umiarem(roślinki możesz kupić nawet za 3-4zł i będą bardzo ładnie wyglądały;).Jeśli znajdziesz w sklepie to kup jak najmniejszy korzeń i też go tam wrzuć.Z przodu akwarium po środku zrób wolną przestrzeń.Bedzie to skromne akwarium ale za to bardzo naturalne. Gupiki przeżyją i bez filtra w takim akwa ale w miare często wymienij wode tj. ok raz na miesiąc.

A jeśli chodzi o projekt akwarium to rusz wyobraźnią i zaczerpnij też pomysłów innych, napewno znajdziesz coś ciekawego ;) Jak to mówią "Małe jest piękne" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rutkoś, z tego co piszesz to wszystko wydaje się wszystko takie łatwe!

Jest taka sprawa.

1. Nie mam oświetlenia - żywe rośliny pogniją.

I nie mam tyle kasy, żeby kupić te wszystkie roślinki, normalny żwirek i korzeń!!! I nie mieszkam w mieście, nie mogę ot tak sobie wszystkiego kupić.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj się Patrycjo ;) Uwierz że wbrew pozorom to wcale nie takie trudne :) Od miesiąca mam swoje własne akwarium (i nie musze już zazdrościć bratu xD),zrobiłem je całkowicie sam od samiutkich podstaw(bez żadnego doświadczenia) a największym wydadkiem było akwarium i oświetlenie do niego, reszta to naprawde nie są duże pieniądze zwłaszcza do takiego niedużego akwarium :) A jeśli chodzi o oświetenie to kiedys w starym akwarium tata zrobił mi własnoręcznie pokrywe z drewna i zaopatrzył ją w żarówkę i uwierz że spełniała swoją rolę:)W 60tyś mieście też nie zawsze można znaleśc coś ciekawego do akwarium :(Uwierz mi że dużo się naszukałem :|

p.s Zapraszam na mój wątek i zobaczysz jakie postępy zrobiłem w ciągu niecałego miesiąca ;)(tylko nie oczekuj rewelacji :P :P :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz genialne akwa :)

Ale Ci na pewno jest dużo łatwiej - mieszkasz w mieście, możesz iść sam i wybierac. A ja zdana na łaskę rodziców, kiedy pojadą do miasta i pozwolą mi iść do akwarystycznego.... A teraz to już wogóle masakra, bo w weekend to zamknięte najczęściej, i rok szkolny...

I miałeś lepiej, bo masz duże akwa. A ja te nędzne 10 l. Mało która roślinka będzie tak siedziała, i jeszcze bez światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...