Skocz do zawartości

POMOCY! jak usunąć te glony?


aleksandra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

posiadam akwarium

60 litrów o wymiarach 60x30x30cm

- świetlówka akwarystyczna Philips 15W z odbłyśnikiem

- filtr FAN FILTER plus - firmy AQUAEL

- grzałka HAILEA CB-8300

- ryby -5 dorosłych gupików, 6 młodych gupików, 3 neon Inessa, 2 neon czerwony

- 2 małe otoski

- krewetki - ok. 8 Amano i 3 czerwone

- ok.12 ślimaków Helena

 

- roślinność - m.in. Anubiasy, Microsporium, Wątrobowce ( mogłam poprzekręcać nazwy)

- korzeń,

- kokos,

- mech,

- lawa,

 

- CO2 w płynie - EASYCARBO -

- pokarm w płatkach firmy Tropical i JBL

- pokarm mrożony - oczlik - firmy Ichthyo Trophic

od pewnego czasu na Aniubasie pojawiły sie okropne glony, znajdują sie tylko na tej jednej roślinie, kolega wczoraj sprawdzil parametry wody i stwierdzil że są idealne (sama tego nie robię bo się wogóle na tym nie znam), coś napomniał o jakiś tabletkach i wymianie swietlówki. Na forum są prawdziwi specjaliści to wierzę że mi pomogą:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej focie widać oprócz glonów na anubiasie pokarm i jakieś osady,chyba za duże jednorazowe dawki pokarmu dajesz?

Wymieniłaś same wolno rosnące rośliny,podajesz węgiel przy nich i dość słabym oświetleniu,akurat te rośliny są cieniolubne,ale ich zapotrzebowanie na azot jest małe,jeśli dodasz rośliny szybko rosnące ,pływające,będą one czynnikiem ograniczającym dla tych glonów.Anubiasa spróbuj ratować wyjmij z akwarium,usuń najstarsze najbardziej zarośnięte krasnorostami liście a następnie rośliną umieścić w wiaderku z wodą i kwaskiem cytrynowym (1łyżeczka na 5l)na kilka godzin.Przed ponownym umieszczeniem roślinę dobrze wypłukać, wiadomo że w wodzie o zbliżonej temp.Zabieg Można powtórzyć przy kilku kolejnych podmianach wody.Koniecznie daj rośliny pływające choćby tylko wgłębkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani! serdecznie dziekuję za porady, wczoraj zakupiłam nową świetlówkę oraz wgłębkę tak jak kolega podpowiedział. Próbowałam także wyjąc Anubiasa a celu wyczyszczenia ale niestety nie udało mi się, roslinka przyrosła chyba do mchu i korzenia i wszystko zaczęło sie ruszać kiedy chcialam ją wyjąc-to ponad moje siły!

Przy okazji zakupów w sklepie akwarystycznym trafiłam na preparat w tabletkach (wiem że chemia to już ostateczność) Algizit TetraAqua- kupiłam, zastosowałam zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu. Jak narazie wszystkie rybki i krewetki mają sie dobrze:) Zastanawiam sie tylko czy nadal podmieniać wodę co tydzień 1/3 objetosci , czy może rzadziej co by preparat tak szybko się nie wypłukał. Oczywiscie podkręciłam na silniejsze napowietrzanie...

Czy dobrze zrobiłam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie ,że kupiłaś sobie nową świetlówkę,tylko jaką? :shock: ,bo jest to ważne.

Jeśli chodzi o zastosowanie twojego specyfiku ,to ja nie polecam,bo jeśli coś szkodzi glonom to i roślinkom też----- i tyle. ;)

Teraz sprawa bardzo ważna ,a mianowicie ,zabrałaś się do likwidacji tych glonów,ale czy wiesz co jest przyczyną ich powstania?Jeśli nie znajdziesz źródła ich tworzenia się ,to niestety bardzo szybko powrócą i problem na nowo.

Podaj nam jeszcze parametry wody jakie masz w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...