Skocz do zawartości

Glony na dekoracjach- już nie wyrabiam


dawcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z glonami na dekoracjach (kamykach itp). Zamieszczam link do zdjęcia na którym widać o co chodzi i pytam: jak to z dekoracji zebrać, oczyścić te dekoracje z glonów. Jednak metody które przychodzą mi do głowy (oprócz czyszczenia mechanicznego co niestety jest jak walka z wiatrem) oprócz glonów pozabijałyby pewnie też rybki> proszę więc o pomoc.

 

Podaje linki do zdjęć z moimi "przeciwnikami" :

 

http://img835.imageshack.us/img835/6238/p1110067.jpg

 

http://img88.imageshack.us/img88/7762/p1110068h.jpg

 

A teraz coś o moim akwarium:

1. 60l

2. nie używam dwutlenku węgla ani potasu

3.Sporadyczni leję trochę płynnego nawozu firmy sera

 

 

Pozdrawiam Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada nienajlepsza. Sprawdź skład nawozu, zazwyczaj jest umieszczany na etykiecie.

Jaki by to nie był skład ,to należy zaprzestać jego podawania,bo glony też jako najniższa partia roślin też się nim pożywia .

Jeśli na akwarium padają promienie słoneczne ,to i glony będą się niestety pojawiać na szybach i innych rzeczach w akwarium.

Podaj nam jakie masz stężenie NO2,NO3,PO4.I w ogóle parametry wody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się tak denerwujecie.

 

Rada ode mnie. Polej ta białą wapienną skałkę octem i zobacz czy nie zacznie się pienić. Jeżeli zacznie się jednak pienić to wiadomo że zatwardza to wodę w akwarium, a ty jednak masz rybki które bardziej lubią wody miękkie.

 

A wiec jeżeli się faktycznie spieni nie wkładaj go z powrotem do akwa tylko połóż go sobie na półeczce. W ten sposób pozbędziesz się twardej wody i problemu glonów na tym wapieniu.

 

czy gdzieś jeszcze masz te glony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz spróbuje z tym octem, glony oprócz skałki mam jeszcze na kamykach (z rzeki je wziąłem ale porządnie wyparzyłem itp.) oraz na roślinkach. Niedawno się skończył u mnie w pokoju gruntowny remont i przez prawie miesiąc rybki były szczelnie przykryte folią (oczywiście były karmione, zapalałem światło itp.). Po tym większość roślinek padła (glony), glony pojawiły się tez na szybach, kamykach i skałce oraz termometrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...