Skocz do zawartości

Chore gurami


w2k2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu choroby u gurami mozaikowych. Zaczęło się od samicy. Wyglądało jak rana (początkowo myślałem, że bojownik pokaleczył) z martwą tkanką. Teraz u samca pojawiły się plamki, a na płetwie to wręcz wygląda to na dziurę. Niestety, samiec nie chce zapozować do fotografii.

Co to jest i jak to leczyć?

 

Akwa 112 l, 1+2 gurami mozaikowe, 5 tęczanek, 6 kirysków spiżowych, 4 otoski, 4 helenki.

Parametry wody (mierzone testami paskowymi) w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(początkowo myślałem, że bojownik pokaleczył)

 

Akwa 112 l, 1+2 gurami mozaikowe, 5 tęczanek, 6 kirysków spiżowych, 4 otoski, 4 helenki.

Parametry wody (mierzone testami paskowymi) w normie.

To masz tego Bojownika czy nie? ;) Podaj pełną obsadę i parametry testów bo pisanie, że są w normie nic nam nie mówi.

 

najlepiej usun bojownika!! bojownik ma byc sam bo wszystkim rybom poodgryza pletwy

Dziewczyno....co Ty w ogóle wypisujesz? :zamieszany: Bojownik ma być sam? Dobre, dobre... Zapoznaj się lepiej z regulaminem forum :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładne parametry podam jak wrócę do domu, nie chciałbym się pomylić.

Ryby są aktywne, jedzą, buszują w roślinach, interesują się jak ktoś podchodzi do akwarium.

Karmione raz dziennie mrożonką i płatkami (na zmianę), 1 dzień głodówki w tygodniu. Kiryski dostają pokarm dla dennych.

Podmiany wody 1-2 razy w tygodniu 10-20% (zależy od mojego wolnego czasu).

Pierwotnie był z nimi bojownik (+ jego samica) ale ganiał je po zmierzchu.

U samicy gurami na grzbiecie zauważyłem coś co wziąłem za skaleczenie. Bojek z samicą poszedł do znajomych. Plamka u samicy gurami nie zniknęła, pojawiły się podobne (ale dużo mniejsze) u samca gurami.

Guraminy kupiłem ok. 1,5 miesiąca temu w Kakadu, mają ok. 10 cm. Objawy pojawiły się ok. 10 dni temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guraminy kupiłem ok. 1,5 miesiąca temu w Kakadu, mają ok. 10 cm. Objawy pojawiły się ok. 10 dni temu.

Co do sklepu to powiem Ci, że ja kiedyś też kupowałam w Kakadu i non stop rybki mi padały, chorowały itp. Cudowałam, wymyślałam, dbałam jak mogłam i wraz to samo. Po zmianie sklepu na mały prywatny osiedlowy zero problemów odpukać ;). Ja bym zmieniła sklep mimo wszystko. To tak na marginesie.

 

Gurami to wbrew pozorom delikatne rybki które tak zazwyczaj reagują przy nagłej zmianie parametrów. Nic nie zmieniałeś ostatnio w akwa? Jaką masz filtrację, co ile czyścisz filtr i w jaki sposób, tak zapobiegawczo pytam ;).

Jak dla mnie za dużo też dajesz mrożonek, mięska, raz w tygodniu wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...