Skocz do zawartości

Bąbel w odwłoku


k-lolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moja krewetka Red Cherry ma bąbel w odwłoku. Znalazłem na googlach, że to może być przetlenowanie (lub przeazotowanie) wody... Należy też przenieść krewetkę do odstanej wody. Problem z tym, że nie jest napisane, czy to musi być woda, która jest ciągle filtrowana, czy nie - chodzi o to, czy jeżeli wsadzę jedną krewetkę do powiedzmy 5 litrów odstanej wody bez filtra, to czy coś jej sie stanie podczas kuracji... Prosiłbym o instrukcje, co mam zrobić - tak jakbyście pisali do blondynki :)

 

Czy może odcięcie dopływu powietrza do filtra może zapobiec takiemu czemuś w przyszłości? Mam filtr Fan Mini Plus.

W akwarium jest sporo roślinek. Gałęzatki, moczarki, mech pnący...

 

Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zrobić zdjęcia, ale nie wychodzą, bo krewetka jest niespokojna... Te bąble powietrzne tak wędruja po tym odwłoku. A ona sama ma problemy z kontrolowaniem poruszania się i te bąble tak jakby ją podnosiły do góry... Wyłączyłem oświetlenie, podmieniłem wodę i teraz pozostaje tylko czekać... Niestety nie mam 2 filtrów, wiec podmiana musi wystarczyć... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko skończyło się pomyślnie. Po podmianie wody (usunąłem w ten sposób nadmiar gazów atmosferycznych) krewetka wyzdrowiała - pozbyła się tych bąbelków i teraz pływa sobie spokojnie. Wcina też Tropical Shrimp Sticks, a więc wydaje się wszystko w porządku.

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...