Jump to content

k-lolek

Użytkownik
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About k-lolek

 • Rank
  Podglądacz
 1. k-lolek

  Bąbel w odwłoku

  Wszystko skończyło się pomyślnie. Po podmianie wody (usunąłem w ten sposób nadmiar gazów atmosferycznych) krewetka wyzdrowiała - pozbyła się tych bąbelków i teraz pływa sobie spokojnie. Wcina też Tropical Shrimp Sticks, a więc wydaje się wszystko w porządku. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
 2. k-lolek

  Bąbel w odwłoku

  Próbowałem zrobić zdjęcia, ale nie wychodzą, bo krewetka jest niespokojna... Te bąble powietrzne tak wędruja po tym odwłoku. A ona sama ma problemy z kontrolowaniem poruszania się i te bąble tak jakby ją podnosiły do góry... Wyłączyłem oświetlenie, podmieniłem wodę i teraz pozostaje tylko czekać... Niestety nie mam 2 filtrów, wiec podmiana musi wystarczyć... :/
 3. Witam, Moja krewetka Red Cherry ma bąbel w odwłoku. Znalazłem na googlach, że to może być przetlenowanie (lub przeazotowanie) wody... Należy też przenieść krewetkę do odstanej wody. Problem z tym, że nie jest napisane, czy to musi być woda, która jest ciągle filtrowana, czy nie - chodzi o to, czy jeżeli wsadzę jedną krewetkę do powiedzmy 5 litrów odstanej wody bez filtra, to czy coś jej sie stanie podczas kuracji... Prosiłbym o instrukcje, co mam zrobić - tak jakbyście pisali do blondynki Czy może odcięcie dopływu powietrza do filtra może zapobiec takiemu czemuś w przyszłości? Mam filtr Fan Mini Plus. W akwarium jest sporo roślinek. Gałęzatki, moczarki, mech pnący... Proszę o pomoc...
 4. To super! Dziękuję bardzo za pomoc!
 5. Witam, Dziś rano odkryłem na mojej rybce oznaki występowania pleśniawki. Chciałbym dodać akryflawinę do akwarium, ale boję się, że może zaszkodzić krewetkom. Czy nic się nie stanie krewetkom jeżeli dodam np. Healthosan? Które lekarstwa mogą zaszkodzić krewetkom?
 6. Ok. Małe pluskają się w małym baniaku. Dziękuję bardzo za pomoc! Pozdrawiam
 7. Ok. Odizoluję je w akwarium 8 l. <--- tylko takie mam... Szybko takie stworki urosną?
 8. Witam, Mam 25 litrowe akwa-krewetkarium Jest tam 5 neonów i 3 gupiki. Dostałem od znajomego 6 krewetek Red Cherry, które są mniej więcej jednocentymetrowe... Czy poradzą sobie z takimi sąsiadami? Jest troszkę roślin i grota porcelanowa (zmieszczą się w niej i ryby... Co poradzicie?
×