Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w wyklarowaniu wody


dambar20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

filtr jp 023f

podmiana wody 30% na tydzień

rośliny to głownie kabomby bacopa amazonka kryptokoryna i 2 nieznane gatunki poza tym 2 korzenei 2 kokosy, i kamienie.

Możliwe że z przerybienia???? Mam dużo molinezji....

 

edit:

 

A wkłady to węgiel aktywny zaczołem stosować od dziesiaj dopiero także nie wiem czy coś da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napowietrzenie jest tu bez znaczenia.

Możesz zrobić eksperyment, odłącz bąbelki i zobacz czy się coś zmieni. ;)

Nawet jakbyś miał testy wody jak chodzi o o2 to różnicy nie zauważysz - wodę natlenia głównie ruch tafli wody, a nie jak to się wydaje te bąbelki które prawie w wodzie się nie rozpuszczają.

 

Jak masz mało kasy polecam filtry kubełkowe z serii HW.

Bardzo tanie, ale nie tandetne. ;)

Za 200zł kupiłem kubeł do 168l i nie żałuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr jp 023f

podmiana wody 30% na tydzień

rośliny to głownie kabomby bacopa amazonka kryptokoryna i 2 nieznane gatunki poza tym 2 korzenei 2 kokosy, i kamienie.

Możliwe że z przerybienia???? Mam dużo molinezji....

Dwutygodniowe akwarium jeszcze nie w pełni dojrzałe,wskazujesz na przerybienie molinezjami ,na ten litraż to taki wewnętrzny filtr za przysłowiowe 20 dychy jeszcze przy rybach żyworodnych to kiepski pomysł,teraz znowu wprowadziłeś zmiany we wkładzie to jego stabilizacja znowu została naruszona,zresztą na razie masz niedomknięty cykl azotowy.Postaraj się o porządny filtr zewnętrzny bo warto.Zbiornik dojrzeje to woda sama się wyklaruje.W tym litrażu przy dobrej filtracji to i setkę molek odchowasz bez problemu do wielkości handlowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wspominałeś o brązowych kropkach na szybie. Prawdopodobnie są to okrzemki- normalne przy świerzo założonym akwa.

Mówisz ze akwarium ma 2 tygodnie a ty już twierdzisz, że masz przerybienie (ile sztuk molinezi?). Akwarium za krótko dojrzewało.

A co do filtra, zajrzyj do działu sprzedaż, mam akurat 2 całkiem dobre filtry wewnętrzne Aqua Szut na sprzedaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...