Skocz do zawartości

54l Abstrakcji Agi :)


AgaAga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przerobiłam małe akwarium.Była tragi-komedia.Teraz wygląda to tak:

 

Litraż:

54l (60x30x30)

 

Filtracja:

wewnętrzny Eheim 2010

 

Ogrzewanie:

grzałka Jager 50W

 

Oświetlenie:

15W Power-Glo

 

Podłoże:

żwirek naturalny 1-2mm i 3-4mm

 

Ozdoby:

2 korzenie mangrowe

1 kokos

kamienie z jeziora

 

Rośliny:

hygrophila siamensis

rorippa aquatica (wygląda jak sałata)

bacopa caroliniana

 

Ryby:

10 młodziutkich kirysków panda (własny odchów)

1+3 bojowniki

1+2 platki

4 gupiki pawie oczko (samice)

2 gupiki endlera (samce)

 

Fotki w moim stylu,czyli jak zwykle kiepskie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki nie są kiepskie, troszkę zamazane, ale ciekawe, ukazują jakąś aktywność mieszkańców i widać co miało być w kadrze.

Ja bym poprosił taki bardziej ogólny rzut na całość akwarium :)

Wygląda to jak dżungla, a z przodu plaża i chata murzyna (kokos) :) bezludna wyspa :D

 

Fajnie, nie ma tam chaosu. A rybki ładne i zdrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na baniak i sobie myślę,że tak jakoś chyba powieliłam trochę aranżację z dużego akwa.Ale co tam.Jeszcze tylko chyba tło zmienię,ale wcale się nie upieram.Sie zobaczy.Fotki ogólne musi zrobić spec od fotografii,czyli mój Tomasz,bo mnie to jakoś nie wychodzi.Albo aparat mam do kotka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś... ehhh, po nosie dostaniesz ;) . Tak mnie wkręcałaś, jaka to tragedia się stała, jak to wszystko zepsute a tu proszę... nawet całkiem całkiem Ci to wyszło :D A co do Pand, to śliczne maleństwa, podziel się nimi. Ja mimo wyczekiwania na potomstwo moich śliczności, doczekać się nie mogę :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co ładnej fotki nie będzie,bo "naczelny fotograf" ma lenia.Ale za to trochę opowieści różnej dziwnej treści,jak to u mnie. ;)

Horror w akwarium...Nie no,generalnie nic złego w baniaku się nie dzieje.Jest prawie miodzio.Prawie...Cała draka o rybki.Jak to bywa baby wszystkiemu winne.I tu właśnie BABY zawiniły.Odkryłam wczoraj,że wyżej pokazana Wiedźma (jasna bojownica),wraz ze swoją czarną kumpelką zatłukły mi 2 Endlerki.I TO NA MOICH OCZACH!Poza tym obżarły Bojusiowi kieckę.Oczywiście mój Tomasz wściekł się i stwierdził:"W łeb je france!".Ale ja znalazłam lepsze rozwiązanie.W 12l "cosia" powstał mini-szpitalik dla poturbowanych rybeuszków.I trafili tam:obgryziony Bojuś,Endlerek-sierotka i 2 chłopaczki-Gupiczki z obgryzionymi ogonkami.Powolutku,w wyjątkowej zgodzie dochodzą do siebie.

Ale,żeby nie było,że to jakaś lipa dołączam fotkę.Oczywiście jak zwykle fatalną. ;)

Dodaję robioną z fleszem,bo wyszła najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jak dawna testujesz i nie jedzą? Wierz mi, jedzą, ale ty nie widzisz- bo nie jedząc już dawno by padły. Kiryski preferują każdy pokarm, który opadnie na dno, to takie małe "odkurzacze". A jeśli faktycznie nie jedzą to zastanowiłabym się nad tym, czy coś im nie dolega (choroba). Ale myślę po prostu, że panikujesz. One spokojnie dadzą sobie radę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój "glonojad" wcina wszystko co mu się da.Co daję do jedzenia? Zwykłe płatki,suszoną dafnię,tabletki dla kirysków i od czasu do czasu mrożone mięsko-robale.Nie martw się,"glonojady" zawsze coś znajdą do jedzenia.Poza tym,co bardzo dziwne,objada mi liście z glonów.Szczególnie upodobał sobie Echinodorusa,bo ma spore liście,a i Pan Dziamdziak już do małych nie należy.Ach,zapomniałam,ostatnio nawet zrobił porządek z kolejnym rzutem młodych kirysków,czyli zeżarł całą ikrę.Generalnie moje rybki nie są wybredne.Może też dlatego,że karmię je raz dziennie,więc są skubańce głodne i "wciągają" to co dostaną. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że on je wszystko ale chciałem go karmić tabletkami lub płatkami żeby mi roślin nie niszczył :( to moje bydle ma 25cm i jak wpakuje się w rośliny za jedzeniem to wszystkie idą do góry :( ale na razie musi u mnie zostać bo nie znalazłem chętnego kto by przygarnął moje bydle a moje akwarium jest dla niego za małe i dla tego chce się z nim a nie mam osoby która by go przygarnęła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aktualka będzie za jakiś czas,bo jakoś nie mam nastroju na większe zmiany w baniaku.Zresztą na fotkowanie też nie mam fazy.Troszkę pozmieniało się w akwa.A wygląda to tak:

-Wystrój taki jak był,czyli "murzyńska wioska".

-Z roślin jest tylko bakopa,która jest co kilka dni częściowo wywalana do kosza,bo rośnie jak porąbana-nie mam do niej siły,co za upiorne zielsko ;)

-Rybeńki też się deko pozmieniały:w tej chwili jest 10 przeraźliwie kolorowych gupolków,bojek Szefunio nazwany Zdzisław+2 panny (jasna bojownica za karę wylądowała w małym akwa-zdzira jedna) i 10 pand,tak zwanych kinder-niespodzianek.Myślałam o dodaniu krewetek,ale to za duże ryzyko przy bojkach.

I póki co to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie naszło i zrobiłam znowu misz-masz w obsadzie.Teraz wygląda to tak:

-Zdzisław-bojownik,czarny crowntail

-6 gupików

-10 neonków inessa

-10 kinder-niespodzianek (młodziutkie pandy)

-3 krewetki red cherry (wzięte od znajomych na próbę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie pasuje z wystrojem baniaka,więc chyba pogrzebię trochę.Ale zanim to zrobię to cyknęłam fotkę,bo później będzie syfiasta woda przez kilka godzin.Oto "pożyczony na wieczne oddanie" Robaczek.Sama jestem w szoku,że tak ładnie mi fotka wyszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gupiczków to właśnie kompletnie bez proporcji,bo została mi jedna samiczka,a ze 4 samczyki.Jakoś nie mam szczęścia do samiczek.Przestawiam się na samczyki.Na razie nic nie dokładam,zobaczymy jak będzie.Bojuś to będzie ładny jak mu kiecka odrośnie,bo go znowu panny obżarły (Bojowniczki eksmitowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...