Skocz do zawartości

Dziwne glony lub pleśń na roślinkach?? Co to jest??


McGyver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na wstępie przepraszam jeśli piszę w niewłaściwym dziale, ale sam nie wiem gdzie to najlepiej wrzucić.

Mam ostatnio problem z roślinkami. Pojawiły się na nich kępki jakby pleśni, a może to glony, nie jestem botanikiem :D wcześniej nic takiego nie miałem.

Informacje techniczne:

Akwarium 240L, filtr wewnętrzny 600L/h + kubełkowy 620L, oświetlenie Aqua-Glo + Sun-Glo

Obsada to około 15 zbrojników niebieskich, dwa skalary, dwa piskorki, gibbiceps, trzciniak.

W akwa mam 4 duże korzenie z czego dwa są obsadzone roślinami + kilka roślinek wolno rosnących. Woda ma temperaturę obecnie ok 23St C. PH około 7 lub lekko mniej.

Podmiany wody średnio raz w tygodniu ok 20L.

Chyba to wszystko.

 

Proszę o rady co to za ustrojstwo męczy moje roślinki? rybki tego nie jedzą. Wspomnę jeszcze, że rybki wyglądają na zdrowe i chętnie jedzą, także raczej nic im nie dolega.

Na koniec jeszcze foto poglądowe:

 

red eye: Temat przenoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Przepatrzyłem fotki na google i rzeczywiście wygląda to na krasnorosty. Nawet na szybie zauważyłem jedną taką kępkę.

Swoją drogą szkoda, że zbrojniki jakoś nie są za bardzo tymi glonami zainteresowane. Może za często je dokarmiam.

 

Co do podmian wody muszę jeszcze popracować nad jakimś systemem bo trzymanie ok 70L wody w zapasie nie jest najprostsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszymi szpecami od zbrojników na glony są otoski,krewetki czyścik magnetyczny.To ,że zbroinki nie jest zainteresowany glonami ,to normalne bo po jakimś czasie stają się one leniwcami i nie chce się im pracować.

Jadnak najpierw poszukaj przyczyny ich powstawania i ja wyeliminuj.

Co do podmian wody ,to ja mam też akwarium 200L i powiem ci że podobny problem mam co ty jeśli chodzi o podmiany.Więc aby i jego zlikwidować ,do akwarium,z resztą do wszystkich moich akwarii nie wlewam wody odstanej ,a po prostu prosto z kranu i tyle.Od kilku lat tak robię i jest git.Z resztą weź i się zastanów gdzie tu logika,ktoś jak ma akwarium 600L i większe ,skąd ma on wziąść 20% odstanej wody z cysterny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...