Skocz do zawartości

95 ogolne :)) aktualka str3


Szpenio78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

A wiec tak. Moja przygoda z akwarystyka zakonczyla sie 18cie albo 19lat temu, kiedy to jeszcze nie bylo testow, CO2 a o jakims specialnym oswietleniu ze ile to ma byc wat na litr i ile to K ma miec swietlowka w danym akwa nikt chyba nie slyszal.

Teraz na nowo zaczolem zabawe z akwarystyka poniewaz moj kolega zmienial miejsce zamieszkania i nie mogl zabrac akwa ze soba. To akwa bylo jego syna ktore dostal od rodzicow i to on zakupywal wszelkie rosliny i ryby do tego akwarium. Wiec jak opisze opsade to prosze wziac to pod uwage. Kupywal to co bylo dla jego oka ladne wiec zrozumcie. Chlopak ma 8lat wiec mysle ze robil to co kazdy w jego wieku.

Po tym jak wziolem to akwa odezwala sie zylka i choc akwa mialem dosc dawno to wiedzialem ze obsada nie jest taka jak byc powinna, mimo ze w tamtych czasach w kulach gdzie wchodzilo 3l wody trzymano np: bojka bez filtracji i napowietrzacza :)

To akwa bylo zakupione w standarcie wraz z filtrem itd.

Do tego chlopak napakowal w nie 3 kolorowego zwiku (niebieski, zolty,czerwony) no masakra.

Zaczolem przegrzebywac neta z ciekawosci co sie zmienilo od tamtej pory w akwarystyce i musze powiedziec ze jestem w szoku.

Za porada paru kolegow z naszego 4um troche zmienilem w tym akwa. Zeby nie oni nie wiem czy bym to ogarna a o kogo chodzi to napewno oni wiedza.

Tak wiec pierwsze co to zaczolem zmieniac oswietlenie a dokladnie dolozylem 1 swietlowke

 

Dołączona grafika

 

jak widac obeszlo sie bez statecznikow itad :)

W baniaku bylo duzo sztucznot itd wiec po jakims czasie doszedlem do wniosku ze bez restartu sie nie obejdzie.

Zakupilem korzenie no i do roboty

 

Dołączona grafika

 

Oczywiscie zmiana podloza z tego kolorowego zwirku na cos normalnego

Dodam jeszcze ze wczesniej zakupilem brazowy zwirek a raczej lupek do 1cm i nim zasypalem dno tyle ze nie podobalo mi sie jak zostalyposadzone rosliny i to ze onie w akwa sie nie mialy dobrze

 

Dołączona grafika

 

to zdjecie pare godzin po zalaniu akwa

 

Dołączona grafika

 

Baniak zalalem ta sama woda ktora byla wczesniej w baniaku i temu sa w nim ryby.

Mysle ze jak na nowo startujacego akwaryste nie wyszlo najgorzej ;)

 

Osbada to jak juz wiecie nie moj wybor ale jesli malo widac to opisze.

neon 11szt

glonojad 1szt

mieczyk 4+2

gurami 1+3

bocja 3szt wydane

skalar 3szt wydane

To co zdarzylem to wydalem a co nie zdaze to w niedlugim czasie bede mial akwa cos miedzy 300 a 400l

Wciaga to strasznie

 

filtracja

FZN 3

ogrzewanie

ELITE cos tam 100w

oswietlenie

2x20w

juwel-glo w standarcie

life-glo dolozylem

podloze

JBL manado 10l

zwir (lupek) 10kg

CO2 moje pierwsze i to od dzis BIMBROWNIA

 

Zwir mi sie bardzo podoba i nie wymienie go na nic innego :P Roslin jest tyle ile jest, wiem ze malo ale w przyszlym tyg maja juz przyjsc :) Zrobilem to co potrafilem a Wy oceniajcie. Mam nadzieje ze za to akwa nie wywalicie mnie z 4um :P

 

Ps

zapomnialem dodac ze tlo bedzie skrzynkowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze póki co roślinki trochę jakby losowo posadzone...no ale norma -w końcu to początek...

Ale za to korzenie, podłoże, pokrywa i podstawa akwa już tworzą ładną całość..tak że jest co podziwiać.. i można sobie wyobrazić że niedługo zbiornik nieźle zachwyci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne masz korzenie. Akwa rozwojowe i ma przyszłość. Jaki jest rozmiar baniaka? Sprawia wrażenie dość płytkiego (nie niskiego).

 

Dziewiętnaście lat temu kiedy zajmowałeś się już akwarystyką ja na chleb wołałem "beb" ale mimo wszystko nie mogę zdzierżyć zapisów typu "4um". W podstawówce tez rysowałem kolorowe ślaczki w zeszytach a liściki do kolegów pisało się zakodowanym alfabetem, ale tutaj bądźmy ciut bardziej poważni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek, to ładnie. Ciekawie ułożyłeś korzenie. Podłoże jest fajne ale jakbyś miał ochotę na rybki denne (kopiące) to raczej za duża granulacja i za ostre krawędzie.

Kokosa przesunąłbym pod ten korzeń z lewej (po skosie w tył), zasłoni grzałkę. Teraz stanowi ozdobę sam w sobie i za bardzo się wybija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne masz korzenie. Akwa rozwojowe i ma przyszłość. Jaki jest rozmiar baniaka? Sprawia wrażenie dość płytkiego (nie niskiego).

 

Dziewiętnaście lat temu kiedy zajmowałeś się już akwarystyką ja na chleb wołałem "beb" ale mimo wszystko nie mogę zdzierżyć zapisów typu "4um". W podstawówce tez rysowałem kolorowe ślaczki w zeszytach a liściki do kolegów pisało się zakodowanym alfabetem, ale tutaj bądźmy ciut bardziej poważni...

4um= forum

Sorki ze zapomnialem o wymiarach

dl 80cm szer 30cm wys 40cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to przeczytać, ale to kłuje po oczach bardziej niż ortografy z pośpiechu

 

Korzonki pokryłbym mchem. Pomyśl nad lepszym rozplanowaniem roślin.

Pisalem ze rosliny beda w przyszlym tyg a te ktore sa to poprostu te ktore ocalaly.

Mchy rowniez beda a co do rozplanowania to juz mam swoja wizje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie i przejrzyście to zorganizowałeś, nieźle się zapowiada.

Tym fajniej mi patrzeć, bo to ten sam zestaw akwarystyczny który mam w domu =)

Ja czekam teraz na mchy, akurat jak przyjdą to skończy się kuracja flubenolem i też się pochwalę zrestartowanym baniakiem ;)

Masz tam taką fajną roślinkę której u mnie w sklepach nie ma, tą dużą, fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie i przejrzyście to zorganizowałeś, nieźle się zapowiada.

Tym fajniej mi patrzeć, bo to ten sam zestaw akwarystyczny który mam w domu =)

Ja czekam teraz na mchy, akurat jak przyjdą to skończy się kuracja flubenolem i też się pochwalę zrestartowanym baniakiem ;)

Masz tam taką fajną roślinkę której u mnie w sklepach nie ma, tą dużą, fajna.

Bardzo szybko ona rosnie. Lisc w ksztalcie spirali czego moze tu nie widac. Nazwy jednak nie znam ze wzgledu na to ze ja dostalem wraz z akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny baniaczek, powinno być super jak dostaniesz resztę roślinek.

Podobają mi się korzenie.

Jeżeli ta roślinka z lewej strony z przodu to moczarka to uważaj jeżeli masz ja z tego samego sklepu co ja, bo u mnie zrobiła niezłe bagno jak zaczęła umierać. Jak się zacznie robić brązowa albo tracić kolor to do kosza, bo inaczej będziesz miał niezłe czyszczenie filtra za free :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć ,dosyć zapowiada się ciekawie.Bardzo ładne korzonki na które aż się prosi o obsadzenie woeping moss,bardzo ładnie by na niektórych odrostkach korzenia wyglądał.Połówkę tego kokosa też obsadź ,ale flame.

Nie podobają mi się te szczepki roślinek posadzone w centralnym miejscu akwarium,przesadź ja na jedną ze stron,najlepiej na prawą.

Następnym razem jak będziesz robić fotki to nie używaj lampy błyskowej (flesza),bo lipnie to wygląda.

Akwarium generalnie na duży plus,poczekamy jeszcze na te nowe roślinki i aż wszystko się rozrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo ładnie prezentujące się akwarium.Z tym tłem ,to też powtórzę ,że dosyć pomysłowo i fajnie ci ono wyszło.

Faktycznie do czego można by się przyczepić to do tych gurami,ale kiedyś nikomu nie przeszkadzało to ,że skalary trzymano w 50L akwariach i to był szczyt osiągnięć na tamte czasy więc i tu można by przymrużyć oczko.Jeśli chodzi o roślinki ,to należy teraz troszeczkę poczekać aż po prostu zaczną rosnąć i tyle.Jak pozarasta ,to będzie kosmos.

Ogólnie powiem ,to co mówię przy ekstra akwariach,że bardzo duży plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć ile zapłaciłeś za te korzenie, bo akurat szukam korzeni do swojego akwa. Akwa pięknie zrobione, dosadź roślinek, oddaj rybki które zostały po ostatnim właścicielu i będzie git.

Ja mieszkam w Irlandi i u Nas placilem od kilograma 24euro. Za te dwa wyszlo mi 30 euro.

Roslinki dopiero co wsadzone i trzeba poczekac aby urosly

 

pantcho no z Carlow a co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...