Skocz do zawartości

Fluval deszczownica


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak mogę dodać zdjęcie ale chyba już dzięki koledze kumam tylko to kolanko musze założyć, deszczownicę mam założoną na tylniej ścianie tuż pod powierzchnią wody i w baniaku wygląda to mniej więcej tak jak by wiał wiatr i stąd pytanie czy to normalne czy też w jakiś sposób przestawić deszczownicę i kolejne jak się ma wpuszczanie CO2 przy deszczownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Skoro nie jesteś przekonany radze poczytać, lub wbić sobie do głowy rady innych (mam na myśli tych, którzy lepiej wiedzą i są przekonani) :!:

 

Potwierdzę to.

 

 

nie no jeszcze raz napiszesz coś a chyba mnie krew zaleje :spam::spam::spam::spam::spam::spam::evil::evil::evil:

 

Według mnie to co Ty teraz napisałeś to jest spam. Przy okazji, nie za dużo tych ikonek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wyjaśnijmy coś:

1: nie Twój temat.

2: nie Ty decydujesz o zamykaniu go czy też nie.

3: dalej spamujesz w tym temacie, piszesz nie na temat itp. Pomimo wyraźnej, wcześniejszej prośby od moderatora.

4: otrzymujesz ostrzeżenie za spam, nabijanie postów.

5: posprzątałem tutaj. Każdy kolejny wpis pod moim, nie będący związany z tematem będzie "nagrodzony" ostrzeżeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie złapię ostrzeżenie, ale trudno wypowiem się :D .

 

Czytałam kiedyś, że mając deszczownię powinno się system CO2 montować w miejscu, gdzie ruch tafli wody jest najłagodniejszy, bowiem duży prąd wytrąca bąbelki CO2 ponad powierzchnię wody. Reasumując. System CO2 jest pożądany, jednak nie w pobliżu deszczowni a już na pewno nie pod nią. Bimbrownię najlepiej umieścić tuż pod taflą. Prąd wodny porywa bąbelki, rozprowadzając CO2 równomiernie po całym baniaku (zastrzegam jednak, że nie próbowałam, lecz przytaczam opinię innych). Nie wiem niestety, jak w takim przypadku wygląda ilość dozowania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem tak: deszczownię zsunąłem trochę na dół i uniosłem otwory do góry pod kątem tak więc woda idzie do góry robi fale i wydaje mi się że jest ok, napowietrzacza też używam w nocy, w ramach ścisłości mam butle CO2 znaczy ciśnieniową narazie założe dyfuzor przy spodzie baniaka i będę mierzył jakie stężenie CO2 występuje. Jeszcze do tego wiatru to on jest w baniaku a nie tylko na powierzchni wody no ale to chyba normalne. Jeszcze mam pytanie dot karmnika automatycznego chciałbym to coś do akwarium z pokrywą może ktoś się oriętuje co się może nadać. Dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...