Skocz do zawartości

[72L]ogólne


zielonyogrodnik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To moje pierwsze akwarium wiec proszę o rady i opinie.

 

Akwarium:60x30x40(proste Diversa)

 

filtr:aQa El FZN 1

grzałka:aQa nova 50W z termoregulatorem

ozdoby:narazie tylko malutki korzeń ale będzie więcej

rośliny:kabomba i żabienica

rybki: narazie brak(będa w poniedziałek(harem bojowników,15xneonki innesa, 6x kirysek panda albo spiżowy i jak znajdę to krewetki red cherry)

żwir mieszany kolorowy(biało-brązowy)

 

Oraz 1 zdjęcie:

 

http://i56.tinypic.com/2laqo1.jpg (dałem linka bo ma sporą rozdzielczość)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po długich oczekiwaniach nareszcie doczekałem się swojego pierwszego akwa :)

 

Ale my go nie widzimy, a dział galeria do czegoś zobowiązuje.

filtr:aQa El FZN 1(jak dla mnie super ^^)

 

Bądźmy dokładni - AquaEl.

Trzeba było dopłacić te 10-20zł do FZN2, szczególnie że to 72l - ale już za późno.

(i mam juz ustalony skład i go nie zmienie)

Jaki?

Kiedy akwa zalane? Jeśli nie minęły 3 tyg. to nie wpuszczaj rybek,

Dokładnie, no może wystarczą 2 tygodnie przy popularnych rybach. Gdyby to były jakieś pielęgnice f0... ale na pewno nie będą. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak i tak bym fzn2 nie kupił bo droższe o 20zł ale wydajność prawie ta sama a po za tym tego musiałem nawet podkręcić na minimum bo rosliny mi latały

 

akwarium było zalane dziś o ok. 17.00 pan w zoologicznym powiedział ze po 3 dniach mozna dawać odorniejsze rybki (będa neonki,bojek,kirysy,ramizerki i jeszcze inne może )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak i tak bym fzn2 nie kupił bo droższe o 20zł ale wydajność prawie ta sama

 

Nie ta sama, bo FZN2 ma więcej miejsca na wkłady. Przepływ ma drugorzędne znaczenie jak chodzi o filtracje.

akwarium było zalane dziś o ok. 17.00 pan w zoologicznym powiedział ze po 3 dniach mozna dawać odorniejsze rybki

Bzdury, bzdury... Gdybyś nie miał internetu, dostępu do stron akwarystyce, tego forum - mógłbyś uwierzyć w takie bajki, ale masz i nie powinieneś.

(będa neonki,bojek,kirysy,ramizerki i jeszcze inne może )

I powiem Ci szczerze - obsada źle dobrana, szczególnie w opcji "jeszcze inne". ;)

 

Chyba jednak zmiany będą konieczne.

Zacznijmy od tego że bojek + ramirezki w akwa 60x30 - być razem nie mogą.

Po drugie, jak chodzi o kiryski - nadają się tylko pandy, albo pigmeje. Stawiam 10:1 że planowałeś inne, bardziej popularne, np. spiżowe/pstre które rosną za duże jak na takie akwa.

Czwartego gatunku bym nie dokładał, a jeśli już to bardzo dobrze bym przemyślał jaki to ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra według mnie miejsca jest wystarcająco założe się że nie widziałeś nawet koszyków na wkłady,

a żwir jest drobny i ok. 5-6cm(kupilem 6 paczek ale wsypałem 5 bo i tak sporo tego jest)

A ja się dziwię, co ty robisz tu na forum, skoro wszystko wiesz lepiej. Piszesz bzdury, młody człowieku. Szkoda ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez chyba opuszcze to forum bo sami bzdury piszecie chyba portale są mądrzejsze od Was i wy nie musicie miec zawsze racji a i jeżeli tak uważaci to szkoda mi was

:spam:

Szkoda mi Ciebie, że nie umiesz pisać w miarę poprawnie :lol:

A co do filtra to ten jest w miarę, ale jednak lepszy by był FZN-2 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez chyba opuszcze to forum bo sami bzdury piszecie chyba portale są mądrzejsze od Was i wy nie musicie miec zawsze racji a i jeżeli tak uważaci to szkoda mi was

Po pierwsze - widziałem koszyczki, a FZN2 nawet sam mam. Różnią się i to chyba ty nie masz porównania. ;)

Po drugie - bojki i ramirezki mogą zjeść Ci krewetki. Smacznego im życzę.

Po trzecie - te żabki są stadne, a dwa to nie stado.

Po czwarte - siedzą na dnie, a oddychają tlenem z powietrza i do baniaka wyższego niż 30cm osobiście bym ich nie wpuścił.

 

Wytykamy Ci oczywiste błędy, a ty dalej swoje... Skoro gościa w zoologicznym który nabija kasę na tym że sprzeda Ci jak najwięcej [a jak wpuścisz do niedojrzałego zbiornika i umrze Ci połowa obsady to znowu zarobi na tobie] uważasz za kogoś mądrzejszego od nas...

 

Rozumiem jeszcze kogoś kto narobił masę błędów, źle dobrał obsadę, nie słyszał o cyklu azotowym - bo nie miał internetu, nie bywał na żadnym forum itd.

Ty masz dostęp do wiedzy, a nie korzystasz z niej. To chyba ten najgorszy typ akwarysty.

Galeria służy żeby się chwalić swoim akwarium, z takim podejściem nikomu nie zaimponujesz.

Nikt Ci tu źle nie doradza, wprost przeciwnie, ale ty już chyba wiesz wszystko o akwarystyce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie bo właściciel z charakterem ;)

Jak wkleisz fotki to popiszemy więcej.

 

Z tym FZN-1 się zgodzę, że spokojnie wystarczy do takiego baniaka.

Jak ktoś ma kasy na zbyciu to może sobie kupić filtr na wyrost, a tego FZN-1 i tak musiałeś skręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzisiaj zrobiłem zdjęcie akwa po przerobieniach.

 

obecna obsada:

1xsamiec bojownika syjamskiego

2xsamica bojownika(będą 3)

2xżabka akwariowa(będzie więcej)

 

nie wiem jak to możliwe ale jedna samica wygląda jak by była w ciąży :zamieszany:

 

tu 1 zdjęcie: http://i55.tinypic.com/2qk19v8.jpg

 

a tu mój ulubieniec: http://i54.tinypic.com/24noghi.jpg

 

proszę o opinie

 

ED:na zdjęciu nie ma włączonego napowietrzacza ale potem zrobie z nim zdjęcie(jak by co bąble leca z wulkanu :lol::lol: )

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna ryba, szkoda że zdjęcia rozmazane.

 

Ja bym zakopał ten koszyk od roślinki, albo go rozciął i zasadził ją w podłożu.

Te długie rośliny najlepiej wyglądają jak są posadzone na tylnej ścianie, ale to już sam ocenisz jak Ci się podoba.

Gnijący liść to w sumie możesz uciąć nożyczkami żeby się niepotrzebnie nie rozkładał w wodzie.

Fototapeta trochę zbyt kolorowa, mogą się na jej tle zlewać ryby i rośliny, zmniejszając atrakcyjność wyglądu jednych i drugich.

No i termometr możesz ukryć na bocznej ścianie, chyba że będziesz miał utrudniony odczyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no dobra wyme ją tylko tą kabombę muszę jakoś do podłoza ją mozno zakotwiczyć

 

kkbmm: liście usune te gnijące a kabomby nie moge wziąśc na tył bo filtr mi ją wyrywa z podłoża(FZN 1)

 

Edit:

 

sory za post pod postem ale przyszedł czas na uaktualnienie wyposarzenia akwa

 

 

filtr aQa El FZN 1

grzałka aQa nova 50W

brzęczyk hp100

 

rośliny:

żabienica

kabomba

nurzaniec

 

 

rybki:

1samiec bojownika i 2 samice

2 żabki

10xneon innesa

4xkirysek spiżowy

1xglonojad

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...