Skocz do zawartości

Glony zielone na szybach. Jak wyhodować?


Huuboss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moje krewetkarium już działa ok. 2 miesiące i chciałbym, aby na szybach były zielone glony, które młode jak i dorosłe krewetki mogły skubać. W tym problem, że nie chcą się za nic pojawić... jedynie jakiś brązowy nalot się robi, albo białe kropeczki. Niby krewetki na tym siedzą, ale czy jedzą to już nie mam pojęcia.

Więc pytanie jest następujące, czy są jakieś sposoby na wyhodowanie glonów? W akwarium są same mchy, wątrobowiec i 2 bardzo małe listki microsorium windelov.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moje krewetkarium już działa ok. 2 miesiące i chciałbym, aby na szybach były zielone glony, które młode jak i dorosłe krewetki mogły skubać. W tym problem, że nie chcą się za nic pojawić... jedynie jakiś brązowy nalot się robi, albo białe kropeczki. Niby krewetki na tym siedzą, ale czy jedzą to już nie mam pojęcia.

Więc pytanie jest następujące, czy są jakieś sposoby na wyhodowanie glonów? W akwarium są same mchy, wątrobowiec i 2 bardzo małe listki microsorium windelov.

Zamontuj sobie pod pokrywą świetlówki o barwie 2700K do 4000K,ale najlepsze to te pierwsze,zobaczysz glony na pewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jest odkryte, tak więc nie ma możliwości domontowania świetlówki.

Kiedyś na jakimś forum przeczytałem, że ktoś akwarium trzymał na parapecie, żeby glony rosły i miały one służyć jako pożywienie dla krewetek. Teraz pytanie, jak ta osoba te glony z tego akwarium przenosiła do krewetkarium? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu jak przetarłem szorstkim zmywakiem szybę (nowy/wyparzony) to została się na nim pewna ilość zielonego osadu, dalej co z tym zrobić nie mam pomysłu zeskrobać albo coś.

A co do wypowiedzi kolegów to zgadzam się w 100% jeśli masz mech to wystarczy + kulka gałęzatki bo sumie ona to tez jest w swoim rodzaju glonem (gdzieś taka wzmiankę przeczytałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jest odkryte, tak więc nie ma możliwości domontowania świetlówki.

Kiedyś na jakimś forum przeczytałem, że ktoś akwarium trzymał na parapecie, żeby glony rosły i miały one służyć jako pożywienie dla krewetek. Teraz pytanie, jak ta osoba te glony z tego akwarium przenosiła do krewetkarium? ;)

 

Jak postawisz na parapecie słoik z wodą (najlepiej na słońcu) , i do środka włożysz kępę mchu -to później wystarczy właśnie tą kępę przełożyć do akwa, bo ona również porośnie glonami. Kępkę przekładasz do akwarium a do słoika wkładasz nową... i możesz je tak zamieniać dokarmiając krewecie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam kiedyś że przedawkowanie żelaza może doprowadzić do pojawiania się glonów punktowych na szybach ( ja mam je non stop:P )

Ja myślę ,że to zły sposób aby wzrost glonów powodować nadmiarem żelaza,bo może to przynieść negatywne skutki.

Tu proszę poczytać:

http://www.superakwarium.pl/zatrucie-su ... id609.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...