Skocz do zawartości

Żółwie w szkole.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

 

Mam problem. Od jakiegoś czasu pani od biologi w szkole zapytała mnie czy mógłbym zajmować się żółwiami (2 sztuki) w szkole. To ja jej powiedziałem, że tak bo jak rybki mam i już dosyć o nich wiem (nie chwaląc się) to czemu miał bym nie dać rady z żółwiami.

 

Więc zanim ja zacząłem pracę u tych żółwi to tam było tylko akwa + 2 kamienie (jako wyspy) + 2 żółwie i woda. To wszystko.

 

Więc ja na sam początek powiedziałem im, że chcę pożądany filtr. Doradziłem im do żółwi JBL 1500 - kupili.

 

Teraz co ja mam im jeszcze powiedzieć aby zakupili???

 

Jak co to to wymiary akwa: 134/50/60 (dł/szer/wys) *Cm

 

Czy może zamiast tych 2 kamieni zrobić z jednej strony plażę ( tylko z jakich kamieni/piasku???)

 

Czy ten filtr co im kazałem kupić da się tak zamontować, że zasysać wodę będzie z dna i wypuszczał też na dnie??? bo nie chcę aby podczas lekcji to przeszkadzało???

 

Z góry dzięki :)

 

 

Czy tak by było dobrze???

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Sorka za rozmiar!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był przykład ;) Który dużo ludzi stosuje ;)

Możesz po prostu tak umieść wlot i wylot żeby był po prostu zamontowany na dnie ;) Zakładanie deszczowni faktycznie powyżej nad powierzchnią wody jest nie potrzebne bo żółwie nie potrzebują natlenionej wody i faktycznie będzie to wtedy trochę hałasowało ;)

 

Nie wiem czy akwarium nie jest dla niego za małe :zamieszany: Cytata z wikipedii:

"Akwarium dla żółwia powinno być jak największe. Minimalne wymiary, to długość: 5*długość karapaksu żółwia, szerokość: 3*długość karapaksu żółwia, wysokość: jak największa, ważne, żeby poziom wody w akwarium wynosił minimum 1,5 razy długość karapaksu żółwia."

A ze ten żółw dorasta do 28,9 cm. to z tego wynika ze akwarium powinno mieć minimum 144,5 cm. długości, 86,7 cm. szerokości oraz woda żeby była na minimum 43,4 a więc troszkę brakuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że na tego żółwia potrzebne pozwolenie a tak w ogóle to zamiast piasku dałbym jakąs wyspe z szyby będzie lepsza ;)

Na żółwia :?: :zamieszany: Pierwsze słyszę :zamieszany:

Co do wyspy tak z piasku jest naturalnie ale woda plus piasek będzie się mieszać oraz może sie rozlecieć więc trzeba coś pokombinować ;) Też trochę właśnie za duża ta wyspa by była lepiej więcej wody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trzeba zgłaszać posiadanie takiego żółwia :shock:

 

Żółwie czerwonolice były masowo sprowadzane na teren Unii Europejskiej, a następnie sprzedawane w sklepach zoologicznych jako tzw. "żywe zabawki". Bardzo często zdarzało się tak, iż żółwie te zostały po prostu wyrzucane przez nieodpowiedzialnych hodowców. Bardzo szybko zadomawiają się w obcym środowisku, przez co stanowią zagrożenie dla rodzimych gatunków flory i fauny. Rozporządzenie Rady UE nr 338/97/EC[3] z dnia 9 grudnia 1996 r. wymienia ten gatunek żółwi w załączniku B, oznacza to że na przewóz żółwi tego gatunku przez granicę Unii Europejskiej wymagane jest zezwolenie Ministra Środowiska. W Polsce na podstawie ustawy o ochronie przyrody (Dz. U. Nr 92, poz. 880)[4] posiadanie tego gatunku żółwia wymaga rejestracji w Wydziale Ochrony Środowiska miejscowego starostwa powiatowego, w ciągu 14 dni od daty jego nabycia. Podczas rejestracji należy udowodnić legalne pochodzenie żółwia, przez przedstawienie dowodu zakupu żółwia lub zaświadczenia lekarza weterynarii, że zwierzę zostało urodzone w hodowli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...