Skocz do zawartości

Czy są takie roślinki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujące pytanie. Czy istnieją rośliny, które rosną nad powierzchnię wody i kwitną? Jest coś takiego? Interesuje mnie to ponieważ posiadam akwarium otwarte. Jeśli rosną to proszę o podanie konkretnych nazw roślin. Nie chodzi mi o rośliny typu "pistia" tylko takie co się wsadza w podłoże i się zakorzeniają i rosną w górę, aż nad powierzchnię wody. Z góry dzięki za odp. Jeżeli było to przepraszam. Jeżeli tak to proszę o podanie linka z podobnym tematem bo osobiście nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najładniejsze duże kwiaty maja Grzybienie egipskie (Nymphaea lotus),są wychodowane tośliny o kwiatach od barwy białej do czerwonej i barwnych liściach Potoczna nazwa to lotos tygrysi.Oczywiście większość roślin akwariowych kwitnie w naturze nad powierzchnią wody np ,cryptocoryny,żabienice ,strzałki ale rzadko zakwitają w akwarium .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest takie trudne by lotos tygrysi zakwitł,ale większość akwarystów chce utrzymać jak najwięcej liści podwodnych a do zakwitnięcia rośliny,trzeba pozostawić liście nawodne (sterując długością dnia)roślina przez liście nawodne może pobierać

CO2 z powietrza bez ograniczeń(ile potrzebuje).Niezmiernie trudno natomiast zmusić do kwitnienia w akwarium Cryptocoryny. U mnie zdarzyło się przed laty.Możesz próbować też doprowadzić do kwitnienia roślinę Barclaya longifolia ,tu zaznaczam że roślina ta wymaga co jakiś czas,krótkiego okresu spoczynku w chłodniejszej wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...