Jump to content

Są małe krewetki.


Marcin!991
 Share

Recommended Posts

Teraz tylko dobrze je karm przez najbliższe 2tygodnie, bo to najważniejszy okres dla młodych.

Dobrze by było jak byś miał glony na szybach :) u mnie już 2 dni po wykluciu siedziały na szybach i skubały glony. I możesz też wrzucać rozdrobniony pokarm tak, aby filtr rozrzucił go po całym akwarium, żeby dostał się nawet w najmniejsze szczeliny.

Link to comment
Share on other sites

Możesz wrzucić jakikolwiek pokarm, ale musisz go rozdrobnić, ponieważ wtedy wleci w szczeliny. Nie wszystkie krewetki po kilku dniach wychodzą na wierzch. U mnie po 2 dniach może z 5krewetek było widocznych, a po tygodniu już było ponad 20.

A nie masz jakiegoś pokarmu dla krewetek? Taki byłby najlepszy.

Link to comment
Share on other sites

To tak jak pisałem, rozdrobnij te tabletki dla glonojadów. Wraz z glonami na szybach krewetki powinny dać radę. Uważaj na podmiany wody, żeby nie robić dużych ilości.

U mnie przy red cherry cotygodniowo wymieniam ok. 5l w 25l akwarium i młodym nic nie jest.

Link to comment
Share on other sites

A to masz same krewetki w akwarium czy z rybami? Bo według mnie, przy samych krewetkach nie potrzebne jest odmulanie.

Możesz też spróbować z długopisem. Wyciągnąć wkład, do obudowy długopisu przyczepić rurkę i odmulać :) Wtedy to już 2tygodniowe krewetki nie przejdą, choć zależy jeszcze od tego jakiego długopisu użyjesz.

Link to comment
Share on other sites

Jak napisałem w jednym z Twoich tematów, temperatura jest za wysoka, staraj się utrzymać przedział 22-24 stopnie, inaczej samice mogą dalej zrzucać jajka. Cieszę się, że w końcu pojawiły się młode. Podaj parametry baniaka do mnie na PW, postaram się pomóc w razie potrzeby.

 

Temat zamykam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...