Skocz do zawartości

Obsada 100L - czy dobry wybór?


bulimaster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakiś czas temu miałem zamiary założyć Malawi. Lecz z baraku czasu i po przemyśleniach zrezygnowałem z tego pomysłu.

 

Dziś mam trochę więcej wolnego i powrócił pomysł akwarium. Pojemność jak w temacie, długośc 80 cm.

 

Do tego proponował bym poniższą obsadę:

 

- para Barwnik Czerwonobrzuchy

 

- 4-5 szt Piskorek Kuhla

 

- do tego coś w dodatku - myślałem o kilkunastu Neonach Inessa

 

Co sądzicie o tej obsadzie? Czegoś brakuje , czegoś za dużo , coś zmienić?

 

I mam jeszcze pytanie dotyczące parowania Barwnika: lepiej ryzykować i odrazu kupować parę w sklepie ( zakładając że uda się nie kupić np. dwóch samców lub na odwrót) czy lepiej kupić klika sztuk i pozwolić się rybą sparować a potem odłowić resztę?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwniaki spokojnie możesz kupić, a jak boisz się o ich rzekomą agresje, kup szmaragdowe, są o wiele spokojniejsze (i IMHO ładniejsze).

 

Co do obsady, spoko, ale jak Twój baniak ma 100L i długości 80cm, to ja bym pobawił się z pielęgnicami.

 

BTW.

Jakiś czas temu miałem zamiary założyć Malawi. Lecz z baraku czasu i po przemyśleniach zrezygnowałem z tego pomysłu.

Przecież zbiornik dla pielęgnic, czy to afryka, czy ameryka to najlepszy typ zbiornika dla osób z brakiem czasu, tam to tylko karmisz ryby i co tydzień robisz podmianki. W akwariach z roślinami jest więcej robienia (przycinki, sadzenie kolejnych roślin, nawożenie itd itd)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obsady, spoko, ale jak Twój baniak ma 100L i długości 80cm, to ja bym pobawił się z pielęgnicami.

 

 

No ale barwniaki to chyba są pielęgnice? a więcej niż jednej pary chyba nie zmieszczę w tym akwa?

 

Co do do Malawi jest następne w planie ale raczej po nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam czytałem. Zebra mi podoba się bardzo. Ale przy tej wielkości akwa to dla Zebry to tylko pod gatunkowe z jedną parą bo to chyba dosyć ostra pielęgnica. A Barwniaki są równie ładne. Ale wiem o co Ci chodzi;) Porządnymi pielęgnicami chce zając się po nowym roku- planuje zbiornik 300- 400 a może i nawet w okolicach 500 L. teraz chcę coś trochę zielonego;) a że brat pozbywa się akwariów to stwierdziłem że przytulę na początek takie małe i wpuszczę coś ładnego na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...