Skocz do zawartości

Kotnik własnej roboty


SkazanyNaBluesa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jeśli zbuduję z kilku aluminiowych prętów i drobnej siatki kotnik do tego wrzucę do niego trochę wgłębki i mchu to będzie dobry dla samicy mieczyka która wkrótce powinna urodzić? Ten kotnik będzie przyczepiony do szyby w moim akwarium ogólnym, więc napowietrzenie i filtracja zapewnione. Planuję tam wpuścić tą samicę, a wgłębka i mech to po to żeby młode miały się gdzie ukryć przez samicą zanim ją odłowię. Czy przy takim wariancie mogę liczyć na to że chociaż kilkanaście młodych się uchowa? Może jakieś inne pomysły jeszcze ktoś mi podsunie? ;) Niestety do 1 nie mam kasy więc wszystkie "kosztowne" pomysły takie jak drugie akwarium czy chociażby plastikowy kotnik odpadają. Inne ryby z mojego akwarium to : 3x Gurami Mozaikowy, 3x Prętnik Morelowy, 2x P.Ramireza,

4x Brzanka Titteya, stadko razbor, 2x zbrojnik niebieski i 5 kirysków pstrych. No i mieczyki (1+2). Które z tych ryb oprócz mieczyków mogą pożreć narybek? Akwarium 112 l, średnio zarosnięte, ale sporo cabomby, trochę nurzańca, pistii i mam wgłębke w zapasie to w każdej chwili mogę wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzanki i razbory też będą polować na narybek ale najbardziej zagrożony on jest od samych mieczyków.A użycie aluminium do zrobienia kotnika i długie jego trzymanie w zbiorniku w wodzie o Ph mniejszym od 7 i miękkiej Gh mniejsze od 8 może powodować przenikanie aluminium do wody.Jak byś dysponował dużymi płatami mchu jawajskiego( ja uprawiam go dodatkowo w miskach na parapecie przy świetle dziennym rośnie doskonale) i wystarczy na czas wykotu podwiesić takie płaty na rusztach przy powierzchni i duża część narybku się ukryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...