Jump to content

Kotnik własnej roboty


SkazanyNaBluesa
 Share

Recommended Posts

Czy jeśli zbuduję z kilku aluminiowych prętów i drobnej siatki kotnik do tego wrzucę do niego trochę wgłębki i mchu to będzie dobry dla samicy mieczyka która wkrótce powinna urodzić? Ten kotnik będzie przyczepiony do szyby w moim akwarium ogólnym, więc napowietrzenie i filtracja zapewnione. Planuję tam wpuścić tą samicę, a wgłębka i mech to po to żeby młode miały się gdzie ukryć przez samicą zanim ją odłowię. Czy przy takim wariancie mogę liczyć na to że chociaż kilkanaście młodych się uchowa? Może jakieś inne pomysły jeszcze ktoś mi podsunie? ;) Niestety do 1 nie mam kasy więc wszystkie "kosztowne" pomysły takie jak drugie akwarium czy chociażby plastikowy kotnik odpadają. Inne ryby z mojego akwarium to : 3x Gurami Mozaikowy, 3x Prętnik Morelowy, 2x P.Ramireza,

4x Brzanka Titteya, stadko razbor, 2x zbrojnik niebieski i 5 kirysków pstrych. No i mieczyki (1+2). Które z tych ryb oprócz mieczyków mogą pożreć narybek? Akwarium 112 l, średnio zarosnięte, ale sporo cabomby, trochę nurzańca, pistii i mam wgłębke w zapasie to w każdej chwili mogę wrzucić.

Link to comment
Share on other sites

Brzanki i razbory też będą polować na narybek ale najbardziej zagrożony on jest od samych mieczyków.A użycie aluminium do zrobienia kotnika i długie jego trzymanie w zbiorniku w wodzie o Ph mniejszym od 7 i miękkiej Gh mniejsze od 8 może powodować przenikanie aluminium do wody.Jak byś dysponował dużymi płatami mchu jawajskiego( ja uprawiam go dodatkowo w miskach na parapecie przy świetle dziennym rośnie doskonale) i wystarczy na czas wykotu podwiesić takie płaty na rusztach przy powierzchni i duża część narybku się ukryje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...