Skocz do zawartości

Biała wata na korzeniu i nitki na roślinach.


ShenLi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od paru dni mam taką białą watę na korzeniu, poza tym na niektórych roślinkach pokazały się białawe niteczki, gdzie nie gdzie zielonkawe. Światełko świecę cały czas na pół gwizdka tj. 6h 2x39W, nawozić nie nawoziłem oprócz potasu i podawania EC, dopiero wczoraj podałem Sera Florena 1/4 dawki (ze względu na Fe=0) ale te nitki pojawiły się już wcześniej. Oprócz tego na szyby zaczęły wychodzić białawe kępki w paru miejscach.

Parametry wody (akwarium dojrzewające):

PH - 7,4

KH - 12

GH - 14

NH4 - 0,3

NO2 - 0

NO3 - 2-3

PO4 - 0

Fe - 0

EDIT: Dzisiaj rano zauważyłem pełno jakiś białych drobinek pływających w wodzie, czy to pierwotniaki? (woda raczej nie jest mętna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzeń był ze sklepu. dodatkowo gotowałem cały 2 godziny w wodzie z solą niejodowaną i 2 godziny w czystej wodzie. Dzisiaj na szczęście "wata" powoli zanika więc o to już się nie martwię. Co do glonojadów to jeszcze nie mam żadnych rybek bo akwarium ma dopiero 2 tygodnie, planuję wpuścić pierwsze rybki za kolejne dwa. A co do PO4 i Fe równego zeru to pewnie dlatego że nie podaję żadnych nawozów (po prostu się bałem że wylezą jakieś glony :) ) We wtorek podałem 1/4 dawki Sera Florena (to chyba samo mikro) w płynie, nitki były już zanim podałem ten nawóz. Jak wcześniej pisałem światło pali się 6h 2x39W Aquarelle i Philips TL5 865. Po 22 postaram się wrzucić jakieś fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...