Skocz do zawartości

Zameczek do akwarium sklejony kropelką


olla005
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O rany! Znowu nagonka pt.:"Tego nie wstawia się do akwarium", "To się nie nadaje".

Jak to mówi mój kolega: - Nie nadaje, to się dziecku na imię Alfons.

Każdy ma swój gust. Jednemu podoba się córka, drugiemu... Druga córka. :D

Ola potrzebuje konkretnej rady, a nie opinii o akwarium.

 

Kilka dni temu dałbym sobie obciąć rękę, że klejenie "Kropelką" przedmiotów, które później wkładane są do akwarium, zaszkodzi rybom i roślinom.

I teraz głupio bym wyglądał bez ręki. :)

Okazało się, że jeśli klej zwiąże (rozpuszczalniki wyparują), jest on całkowicie bezpieczny. W morskich akwariach "Kropelką" klei się korale.

Postaram się poszukać argumentacji (czytałem kilka dni temu) i wstawić na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki:)

Sama nie wiem o co chodzi z tym zameczkiem;)

Poza żywymi roślinami w naszym akwarium to jedyna ozdoba i dzieciom się bardzo podoba. Mnie jest zupełnie obojętna.

Nie chcę jednak zaszkodzić naszym rybkom.

Mimo wszystko dziękuję wszystkim za wypowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek to rzecz gustu ..i tyle

Nie całkiem.

Jeśli chodzi o gusta to wśród akwarystów z wieloletnim stażem takie rzeczy są zwykle traktowane jako objaw złego gustu. ;)

Należy pamiętać że te wszystkie zameczki, nemo, pierdzące nurki to produkty chińskie. Są produkowane masowo i nazwa "akwarystyczny" w tym wypadku nie zobowiązuje do tego że dana ozdoba nie będzie wpływać na parametry wody, albo wydzielać jakieś szkodliwe związki.

Do tego jeśli ozdoba pomalowana jest na jakiś nienaturalny kolor, może źle wpływać na samopoczucie ryb - tak jak np. niebieski żwirek.

Zamki stanowią także zagrożenie dla ryb samo w sobie, słyszałem o przypadku zaklinowania się ryby w "oknie" jednego zamku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak myślę, że to rzecz gustu, a gustach się nie dyskutuje…

Pomijając fakt kiepskiej jakości wykonania ozdób akwariowych to w samej swojej istocie nie są szkodliwe dla ryb i rybom nie przeszkadzają wbrew temu co pisałeś.

Ryby nie mają poczucia gustu, chyba, że uważasz inaczej.

Koleżanka prosiła o fachową radę na temat szkodliwości użycia kleju, a nie o gustowności dekoracji w akwa.

Poza tym ryby zaklinować się lub ugrzęznąć mogą wszędzie..również pomiędzy „naturalnymi” głazami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ryby zaklinować się lub ugrzęznąć mogą wszędzie..również pomiędzy „naturalnymi” głazami.

Dokładnie. [Cholera! Jak ja nie cierpię tego zwrotu!]

Na którymś forum akwarystycznym był temat pt.: "Pomocy! Zbrojnik niebieski zaklinował się w kokosie.".

Powinno się postawić pytanie: Kto normalny wkłada kokosy do akwarium ze zbrojnikami?

Przepraszam za OT, ale musiałem to napisać. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zameczek jest koloru szaro-brunatnego, ma dwa dość duże otwory i nie sadze, aby rybka mogła się tam zaklinować.

Poza tym w naszym akwarium są same gupiki- 10 sztuk w 60 litrach.

A tak na marginesie czy mogę tam dokupić jeszcze jakieś rybki?

Dodam jeszcze, że akwarystami zostaliśmy trochę przypadkowo jakieś kilka miesięcy temu, ale to dłuższa historia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie dam rady zrobić zdjęcia, może jutro.

Akwarium dość skromne: 4 dorosłe gupiki i 6 małych w 60 litrach. Oczywiście grzałka, filtr z deszczownią czy jakoś tak;)

Dwie duże rośliny naturalne i jedna mała sztuczna, ale jej chcę się pozbyć.

Roślinki zasypane są żwirkiem naturalnym a na to wysypany żwirek dekoracyjny(kolorowy)- tak zostało doradzone w sklepie zoologicznym, ale tego też chcemy się pozbyć. I tyle.

Teraz i tak już wiem, że sprzedawców nie można słuchać. Gdybym wcześniej czytała np. forum, nasze poprzednie rybki-welonki pewnie żyłyby do dzisiaj...

A jaki zwitek jest najlepszy?

I czy mogę do tych gupików jeszcze coś dokupić, tzn. inne rybki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...