Skocz do zawartości

Pomoc w obsadzeniu akwarium 45 L


dlr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bardzo bym prosił o pomoc w obsadzeniu akwarium 45 l.

Czytałem różne posty na ten temat ale jakoś nic nie znalazłem. Zaznaczę że chciałbym mieć napewno: Neonki Innesa. A jeśli o chodzi o reszte to już chciałbym się dowiedzieć waszego zdania na ten temat. Jeśli moglibyście to bym chciał dowiedzieć się jakie roślinki zakupić oraz jak wygląda sprawa z zakładaniem akwarium tzn co na początek kiedy rybki jakie środki zakupić. Czytam w pewnych poradnikach że można zakładać akwaria tematyczne tzn. że bd rybki z danego regionu oraz roślinność. Co wy o tym sądzicie? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

 

PS. Załączam zdjęcie mojego akwarium.

post-6423-1368516027847_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komplement :P

a Jeśli chodzi o rybki to mi powiedz co z tymi neonkami? nie pasują? i teraz chciałbym się dowiedzieć coś na temat "umeblowania" akwarium. Jakie podłoże, roślinność.

I czy najpierw mam "umeblować" i odczekać jakiś czas przed zarybieniem?

Dzięki za odpowiedź i liczę na dalsze podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w zależności ile masz do wydania...i jaki zbiornik chcesz założyć: roślinne, malawi, czarne wody, morskie?

Poczytaj trochę na forum popatrz na zbiornik powiedz co Ci się podoba.

Od razu ci mówię akwarystyka to drogie hobby ale przy takim mały zbiorniku wydatki są trochę mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw przygotuj podłoże tło itd. Rybki po tygodniu od zalania wodą. Proponuje neonki plus gupiki. Łatwe w obsłudze i szeroko dostępne do tego śliczne. Jednak moim zdaniem to pooglądaj galerie, wybierz odpowiednie środowisko, pasujące do Twojego gustu i pomieszczenia w którym stoi akwa i dopiero zastanów się nad konkretną obsadą z wybranego biotopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki po tygodniu od zalania wodą.

Minimum 2 tygodnie po zalaniu :roll:

 

P.S. odpisałem na PW o co mnie pytałeś ;)

wszystko zależy od wielu czynników, ja tam jak miałem akwa o podobnym do tego litrażu czekałem tydzień i wszystko było ok, jak ktoś ma czas to wiadomo lepiej poczekać ale też nie popadajmy w skrajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki po tygodniu od zalania wodą.

Minimum 2 tygodnie po zalaniu :roll:

 

P.S. odpisałem na PW o co mnie pytałeś ;)

wszystko zależy od wielu czynników, ja tam jak miałem akwa o podobnym do tego litrażu czekałem tydzień i wszystko było ok, jak ktoś ma czas to wiadomo lepiej poczekać ale też nie popadajmy w skrajności.

Poczytaj lepiej o cyklu azotowym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I weź też pod uwagę fakt że każdy zbiornik jest inny i każdy ma inny sprzęt.

Co takiego jest w nim innego? Inny sprzęt? Jak jest nowy to nie różni się niczym bo jest "niedojrzały"

Jak się nie znasz to nie wprowadzaj w błąd innych a swoje pseudo mądrości zachowaj dla siebie

Robiłeś jakieś testy by potwierdzić te dyrdymały? Na pewno nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty robileś testy? czy powtarzasz to co podsłyszaleś od innych? ja napisałem że tydzien czasu u mnie w zupelnosci starczal, mogę uznać to za test.

może wmowisz mi że wielkość zbiornika nie ma znaczenia przy dojrzewaniu? że rodzaj wybranego filtra? jego wielkość i powierzchnia filtracyjna? stan początkowy wody? czy odstana czy nie? i sie nie mądruj bo mądrość a przemądrzałość to 2 rózne cechy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...