Skocz do zawartości

112 litrow - Labiryntowe


lord83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

W moim 112 litrowym zbiorniczku posiadam:

3x Gurami Blekitny

2x Gurami Zlocisty

1x Bojownik Syjamski

1x Zbrojnik (Niebieski?)

3x Otocinclus (Przyujsciowy?)

5x Kirysek Spizowy

15x Neon Innesa

 

Chcial bym wpuscic:

2x Pretnik Trojbarwny

1x Wielkopletw Wspanialy

 

Jestem w stanie oddac Neonki, Kiryski, Glonojady. Chcial bym zeby Gurami i Bojownik zostaly. Czy to sie da?? Mysle ze oddanie "ekipy sprzatajacej" to raczej nie dobry pomysl. Ciezko wyposrodkowac pomiedzy tym co sie chce, tym co mozna i tym na co stac :D Wiekszy zbiornik niestety nie da rady.

 

Pozdro,

Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkopłetw - bardzo ładna rybka, tez chciałam ją mieć jednak wyczytałam, że może być agresywna i jest ryba terytorialną i najlepiej ją trzymać w zbiornikach jednogatunkowych.

Nie zgadzam się! Mam te ryby, są spokojniutkie, to już bardziej zaczepną rybą jest żałobniczka, czy tam neon.

 

 

Co do obsady:

W moim 112 litrowym zbiorniczku posiadam:

3x Gurami Blekitny

2x Gurami Zlocisty

1x Bojownik Syjamski

1x Zbrojnik (Niebieski?)

3x Otocinclus (Przyujsciowy?)

5x Kirysek Spizowy

15x Neon Innesa

 

Chcial bym wpuscic:

2x Pretnik Trojbarwny

1x Wielkopletw Wspanialy

Wywalenie "ekipy sprzątającej" nic Ci nie da (no może poza otoskiem, bo to nie jest typowo denna ryba), gdyż labiryntowe jak wiesz trzymają się górnych partii wody.

Moim zdaniem najlepiej wydać bojka bo jest sam, a zostawić harem 1+2 z gurami (możesz zostawić np 2 złote i jednego błękitnego, albo 2 błękitne i 1 złotego, bo tak na prawdę to jest jeden gatunek - Trichogaster trichopterus- Gurami dwuplamy), a resztę gurami oddać.

 

Obsada by wyglądała następująco:

1+2 Gurami

1x Zbrojnik (Niebieski?)

5x Kirysek Spizowy

15x Neon Innesa

 

Przy czymś takim byłbym skłonny pokusić się o drugi gatunek z labiryntowatych, a jaki ? Nie wiem jak się mają wielkopłetwy do gurami, ale wiem że prętnik nic by im nie zrobił i vice versa, więc chyba raczej bym prętnika proponował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkopłetw - bardzo ładna rybka, tez chciałam ją mieć jednak wyczytałam, że może być agresywna i jest ryba terytorialną i najlepiej ją trzymać w zbiornikach jednogatunkowych.

 

Nie zgadzam się! Mam te ryby, są spokojniutkie, to już bardziej zaczepną rybą jest żałobniczka, czy tam neon.

Właśnie tak wyczytałam i przez to zrezygnowałam z tej rybki, ale skoro mówisz, że nie jest agresywny to może i ja się skuszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...