Jump to content

POMOCY!!!!


Recommended Posts

MAM TAKI PROBLEM

KUPIŁEM ROŚLINY W SKLEPIE ZOOLOGICZNYM I CIAGLE MI GNIJA TZN. ODPADAJA LISCIE I JAK WYCIAGNE DANA ROSLINE TO KORZENIE TEZ SA ZGNITE A DAWAŁEM TABLETKI POD KOZENIE NA ROZROST ROSLIN FITMY TERRA PLANT ORAZ UZDATNIALEM WODE PREPARATEM NA BOJNY POROST ROSLIN FIRMY TROPICAL I NIC TO NIE DAJE. KOLEZANKI I KOLEDZY PROSZĘ O POMOC W TEJ SPRAWIE JAKIES RADY

 

Z GORY DZIEKUJE :geek:

Link to comment
Share on other sites

Przyczyn może być wiele.Przede wszystkim nie piszesz jakie to rośliny.Czy na pewno sprzedano Ci rośliny które mogą żyć pod wodą? Najpierw rozpoznaj gatunek ,sprawdź temperaturę w jakiej mogą przebywać.Moze mają za mało światła?

Link to comment
Share on other sites

Jak nie wiesz jaki jest powód to lepiej nie dawaj nawozów, bo tylko poprawisz wzrost glonów.

Jakie masz oświetlenie? Jakie masz podłoże? Drobny piasek może być przyczyną gnicia korzeni.

Link to comment
Share on other sites

ile temu założyłeś to akwarium :?: jakie oświetlenie,

proponuje podmienić troszkę wody,co do światła to nie znam parametrów ale jak możesz to nie wyłączaj oświetlenia przez 2 dni i obserwuj co z roślinami i jak lukix daj korzenie w żwir a nie piasek

Link to comment
Share on other sites

Jest kilka warunkow dobrego wzrostu roslin:

- wybranie malo wymagajacych gatunkow roslin

- drobnoziarnisty zwirek

- oswietlenie minimum 0,4 wata na litr

- umiejetne sadzenie (zeby nie uszkodzic lisci i korzeni)

- i dopiero na koniec naworzenie

- a dla bardziej zaawansowanych technika CO2

Podaj prosze podstawowe parametry zbiornika: temperature, oswietlenie, wielkosc, ph i twardosc wody a do tego wymien gatunki kupionych roslin.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jeszcze nie posiadasz,kup test do badania twardości wody oraz pH(to podstawa)Jeśli rybkom jest raczej obojętna jakość wody to roślinom już nie.Żabienice potrzebują wody raczej miękkiej w granicach 10 stopni niemieckich a nawet mniej.pH neutralne a lepiej jeśli woda będzie lekko kwaśna.No i to oświetlenie ,na zbiornik 240l 2x25 W to stanowczo za mało.Jak już koledzy mówili nie przesadzaj z nawozem.Przy gęstej obsadzie ryb nawożenie jest prawie zbędne.Ja stosuję tylko Ferro-activ i aquaplant B .Raz w miesiącu przy podmianie wody.Pozdrawiam i powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...