Skocz do zawartości

POMOCY!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

MAM TAKI PROBLEM

KUPIŁEM ROŚLINY W SKLEPIE ZOOLOGICZNYM I CIAGLE MI GNIJA TZN. ODPADAJA LISCIE I JAK WYCIAGNE DANA ROSLINE TO KORZENIE TEZ SA ZGNITE A DAWAŁEM TABLETKI POD KOZENIE NA ROZROST ROSLIN FITMY TERRA PLANT ORAZ UZDATNIALEM WODE PREPARATEM NA BOJNY POROST ROSLIN FIRMY TROPICAL I NIC TO NIE DAJE. KOLEZANKI I KOLEDZY PROSZĘ O POMOC W TEJ SPRAWIE JAKIES RADY

 

Z GORY DZIEKUJE :geek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka warunkow dobrego wzrostu roslin:

- wybranie malo wymagajacych gatunkow roslin

- drobnoziarnisty zwirek

- oswietlenie minimum 0,4 wata na litr

- umiejetne sadzenie (zeby nie uszkodzic lisci i korzeni)

- i dopiero na koniec naworzenie

- a dla bardziej zaawansowanych technika CO2

Podaj prosze podstawowe parametry zbiornika: temperature, oswietlenie, wielkosc, ph i twardosc wody a do tego wymien gatunki kupionych roslin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie posiadasz,kup test do badania twardości wody oraz pH(to podstawa)Jeśli rybkom jest raczej obojętna jakość wody to roślinom już nie.Żabienice potrzebują wody raczej miękkiej w granicach 10 stopni niemieckich a nawet mniej.pH neutralne a lepiej jeśli woda będzie lekko kwaśna.No i to oświetlenie ,na zbiornik 240l 2x25 W to stanowczo za mało.Jak już koledzy mówili nie przesadzaj z nawozem.Przy gęstej obsadzie ryb nawożenie jest prawie zbędne.Ja stosuję tylko Ferro-activ i aquaplant B .Raz w miesiącu przy podmianie wody.Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...