Skocz do zawartości

Aquael ShrimpSet 30l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam zamiar zakupić zestaw Aquael ShrimpSet 30l.

Moje pytania są następujące:

1. Jakie zwierzaki i w jakiej ilości mogę w nim trzymać?

2. Jakie rośliny w nim posadzić

3. Nawożenie roślin potrzebne czy nie

4. Czy trzeba zmienić żarówkę która jest w standardzie?

5. Jakiego podłoża użyć??

 

Trochę tego jest ale mam nadzieje, że mi pomożecie :) :aniol_diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam korzeń, dużo mchów i roślin drobnolistnych, 1 bojownik i krewetki.

 

Jeśli bojownik Ci nie odpowiada, możesz wpuścić tam 4-5 samców gupika endlera albo drobniczke jednodniówkę. Ostatecznością jest 8x rasbora galaxy, ale tu wiele osób się ze mną nie zgodzi, ponieważ one lubią większe akwaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam zamiar zakupić zestaw Aquael ShrimpSet 30l.

Moje pytania są następujące:

1. Jakie zwierzaki i w jakiej ilości mogę w nim trzymać?------Ja polecam ci simulansa (15 szt)lub galaxy(10szt),a do tego jeszcze krewetki red cherry(10szt).

2. Jakie rośliny w nim posadzić-------Jeśli jest to oświetlenie standardowe to tylko mchy,a jeśli je zmienisz to wtedy pomyślimy na tymi bardziej wymagającymi.

3. Nawożenie roślin potrzebne czy nie---Jeśli tylko mchy to wystarczy easy carbo i potas,jeśli inne to już inna bajka symfonia zlota myślę że tutaj by wystarczyła.

4. Czy trzeba zmienić żarówkę która jest w standardzie?----Dla mchów nie trzeba,jedynie można by poszukać taką z lepszą barwą 6400K

5. Jakiego podłoża użyć??-------Mogą być różne,od zwykłego bazaltu po specjalne podłoża,substraty.

 

Trochę tego jest ale mam nadzieje, że mi pomożecie :) :aniol_diabel:

Odpowiem ci przy pytaniach twoich,ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie inaczej.

Daj do akwarium korzeń obsadzony jakimś mchem,a na pewno będzie ładnie.

Jeśli chodzi o raczki,to czytałem ,że nie bardzo zgadzają się z krewetkami i niestety krewecie przegrywają.O tym niech się wypowiedzą ci ,którzy próbowali takiego połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...