Skocz do zawartości

Pistia rozetkowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy mogę prosić o jakieś konstruktywne porady?? Moja pistie rozwijają się dobrze, kupiłam dwie sztuki, a mam już około 6-7 w przeciągu 4 tygodni. Mam również filtr zewnętrzny i co się okazuje?Roślinki z prądem wody płyną do tegoż filtra, a kaskada z niego wrzuca je pod wodę. I chociaż rozmnażają się, przez te ciągłe nurkowania nie wyglądają najlepiej. I prosiłabym w związku z tym o jakieś propozycje skonstruowania jakiegoś urządzenia, które trzymałoby je z dala od tegoż filtra. Czy ktoś ma ciekawy pomysł? Próbowaliśmy z plastikowym kółkiem, ale nie wypaliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przelatują przez filtr, aż tak małe nie są, aby je wciągał do środka, po prostu podpływają z wodą w jego pobliże, a woda z kaskady uderza w nie i czasem je odrzuca na środek akwarium, a częściej najzwyczajniej nurkują i albo wypływają na powierzchnię i cały cykl się powtarza, albo się zdarza, że zaczepiają się o inne rośliny i zostają pod wodą :| jak pójdzie dobrze, to prąd wody z filtra albo od ryb je odczepi; jeżeli nie, zostaje ingerencja człowieka...a ja tak bardzo chciałąbym je zachować, szczególnie że mamy ryby lubiące cień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pistia to roślina do oczek wodnych zwana również sałata wodną miałem ją w akwa

Weź dwie przyssawki umieść je tak ,aby rozciągnięta żyłka między nimi zatrzymywała rośliny z tego co pamietam to jest to około 2cm. nad poziomem wody w dobrych warunkach rozmnaża sie bardzo szybko przez rozłogi (nie mylić z kłączami)

pamiętaj ta roslina nie nawidzi kapiącej wody na liście gdyż wtedy atakuje ją choroba zwana mokra zgnilizną nie do pokonania w akwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...