Skocz do zawartości

nowy zbiornik 112l


obik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wiem że takich tematów to już macie dosyć ale zrozumcie stres człowieka pierwszy raz zakładającego akwarium.

Od tygodnia generalnie czytam i czytam i chyba już jestem w miarę doinformowany.

Akwarium ustawię na 25 stopni ???

 

Więc wstępem.

W poniedziałek kupuję akwarium 112l + osprzęt. Na dno jakiś substrat + żwirek. Na początku oświetlenie firmowe 2x18W potem jak będzie trzeba będę przerabiał pokrywę.

 

Planowana obsada:

1. Ławica: 10-15 neony (pewnie innesia, może inne)

2. 1+1 pielegniczka ramireza (ew. 1+2)

3. 6 otosków chociaż nigdzie ich we Wrocławiu prawie nie widzę (aż tak trudno się przyjmują?)

 

Moje pytania.

1. Czy będe mógł wpuścić potem jakąś drugą ławicę (zwinniki etc?)

2. Ewentualnie czy lepiej powiększyć stado neonów (czy nowe zostaną zaakceptowane?)

3. Czy ewentualnie zamiast drugiej ławicy można pokusić się o kolejną parkę np prętników (lub coś innego jak coś to doradźcie)?

 

Czasu na wybranie obsady mam jeszcze sporo więc wszystkie sugestie bardzo mile widziane. Z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski panda to bardzo fajna,wdzięczna rybka.Daje kupę radości i jest dość mało wymagająca.Mówię z całą odpowiedzialnością,bo mam stadko podstawowe i całą chmarę maluchów.Nie rosną duże.Ale to ryba stadna,więc 5-6 sztuk wskazane.W mniejszej ilości są smutne i czują się samotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...