Skocz do zawartości

termostat do chlodzenia


_RastaMan_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy wie ktos moze jak zrobic ,lub czy mozna kupic taki termostat zeby wlaczal wiatrak kiedy woda jest za goraca??mam male krewetkarium i zainstalowalem wiatrak ale niestety nie moge go ciagle pilnowac ,wiec jest duza amplituda temperatur,mialby ktos na to rozwiazanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na Allegro › Dom i Ogród › Zwierzęta › Akwarystyka › Wyposażenie akwariów › Ogrzewanie i temperatura i w wyszukiwarce wpisz "regulator". ;) Za 20-25 zł można kupić RT-2O, mam taki dokładnie do tego samego celu co pytasz, działa bez zarzutu. (Ważne jest to O w nazwie, sam RT-2 jest do sterowania grzałką, czyli rozłącza po przekroczeniu temperatury progowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako elektronik mogę Ci powiedzieć, że tego raczej nie idzie łatwo przerobić. Obstawiam że ten z dwiema funkcjami to zupełnie inna elektronika.

 

No chyba, że chcesz ten termostat wykorzystać tylko do chłodzenia, bez funkcji grzania to powinno to być bardzo proste. Fotki są trochę ciut niewyraźne. Jeśli ten przekaźnik ma styki przełączane to wystarczy tylko przelutować jeden kabelek do innego styku przekaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz znajomka elektronika gdzieś na miejscu? to mu zajmie chwilkę. Jak nie to chociaż podaj typ przekaźnika, bo na fotce słabo widać. Jeśli przekaźnik ma styki przełączne to znaczy, że po przekroczeniu temperatury (po zadziałaniu przekaźnika) jeden styk się rozłącza a drugi załącza. Znaczy jeden będzie przewodził poniżej nastawionej temperatury (teraz używany) a drugi powyżej (może być użyty do chłodzenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod poniższym linkiem dokumentacja tego przerkaźnika

 

http://sea.com.ua/img/info/ningbo%20for ... C-21F(NT70).pdf

 

W Twoim regulatorze jest jakieś stare wykonanie. Trudno mi jednoznacznie stwierdzić. Jeśli przekaźnik ma 5 wyprowadzeń a nie 4 to przelutowanie kabelka na "drugi bok" przekaźnika (o ile jest tam wyprowadzenie) powinno załatwić sprawę.

 

PS. Zupełnie nie rozumiem dlaczego producent regulatora użył przy zasilaczu pojemnościowym przekaźnika na 12V a nie 24V. Moc wydzielana w układzie byłaby 2x mniejsza tak jak i rozmiary kondensatora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...