Skocz do zawartości

Odbłyśnik DIY


kilanek11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś zrobiłem odbłyśnik DIY czyli z taśmy dwustronnej i sreberka [do kanapek], mam małe pytanko świetlówki oddają ciepło tak samo jak i statecznik i nie jestem pewny czy to sreberko się nie przypali albo nie zapali. Proszę o pomoc. Mam jeszcze jedno pytanko czy odbłyśniki metalowe lepiej funkcjonują od takich DIY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie takie rzeczy sie paliło w sreberku od kanapek wydaje mi sie że będzie ok.

 

Użytkownikowi Veno przyznaję ostrzeżenie za błędy w pisowni oraz za nic nie wnoszący post do dyskusji.

 

Wpis z regulaminu:

5. Zasady pisania postów i tematów:

5.1. Posty niewnoszące nic do dyskusji oraz nadmierne stosowanie znaków interpunkcyjnych, jak i emotikonek są niedopuszczalne.

6. Pisownia:

6.1. Zaleca się dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi.

 

Link: viewtopic.php?f=32&t=15335

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie takie żeczy sie paliło w sreberku on kanapek...

 

?? Co masz na myśli? :D

Nie wiem co on ma na myśli ale za to ja mam na myśli że przydałby mu się słownik przynajmniej ortograficzny.

 

Co do odbłyśników z takiej folii zauważyłem u siebie na T5 że robi się taka jakby sadza ale bardzo powoli. Przypalić się nie powinno.

Niektórzy stosują folię lustrzaną jeżeli mają pokrywy samoróbki to dają lustro. Wtedy jest najlepiej bo można łatwo tą szklistą powierzchnię wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bardziej martwił, że klej od taśmy puści od temperatury lub od wilgoci. Takie sreberko daje radę. to prawda, że z czasem poszarzeje i będzie trzeba je zmienić. Zwłaszcza jak ktoś ma szczelna pokrywę. Jak wyciąłem otwór pod kaskadę jego żywotność znacznie wzrosła. Tam gdzie woda trochę pluska (napowietrzacz, wylot filtra) to dość szybko zmatowieje.

 

Co do pożaru to się nie bój. Świetlówki liniowe nagrzewają się do kilkudziesięciu stopni więc nic nie podpalą. Pokrywa bez sreberka nie stopiła się to i sreberku na niej nic nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...