Skocz do zawartości

Bocja wspaniała - nie chce ślimaków???


katarzyna-b1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam masę ślimaków,więc kupiłam w listopadzie bocję wspaniałą (4 cm).Ona naprawdę je jadła :!:

Teraz zauważyłam,że zaczynają rozmnażać się znów ślimaki,a ta moja bocyjka NIC.

Brzydko mówiąc olewa ślimaki,a płynie po karmę :!:

I co ja mam teraz zrobić :?:

Możliwe jest ,żeby moja rybka się przejadła :?:

A może przeszła na wegetarianizm :?::mrgreen:

Może ktoś z Was też miał taką sytuację :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak przekonają się do ślimaków ;). Gdy miałam bocję to było to samo. Ślimaków nie chciała ale za to jedzenie co dostają inne rybki zjadała. Nie wiem czym to jest spowodowane. W zoologicznym sprzedawca mówił, że może czuje się samotna dlatego nie je. Nie wiem czy to prawda ale wydaje mi się trochę dziwne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem inwazje slimaków i moje bocje również nie miały zbytnio zapału sie za nich zabrać,

jak zrobiłem im dzień głodówki to do tej pory nie widzę nawet muszelki ze ślimaka :)

 

_______________

112l

Obsada:

4 skalar żeglowiec

20 neon innesa

5 danio

2 milinezja

2 bocja wspaniała

2 kirysek panda

3 glonojad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:jak karmić bocje ?Wczoraj kupiłam 3 sztuki.Tyle tylko że jak karmię resztę ryb na dno zbiornika spada niewiele, na tabletki rzucają się glonojady,nie wiem czy takie małe porcje im wystarczą.I takie może głupie pytanko czy ktoś widział jak bocja robi kupkę bo ja od wczoraj tego nie zaobserwowałam ha ha ha?Może za mało zjadły?Proszę o odpowiedz kompetentne osoby :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.bocja a ślimaki;aby bocję troszkę sprowokować do jedzenia ślimaków proponuje post 3-4 dni a następnie rozgnieść na szybie kilka sztuk ślimaków inne rybki taż skorzystają z takiej karmy.2.bocje już takie są że się chowają a i też lubią towarzycho :D:D 4 szt jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...