Skocz do zawartości

Ceramika Wystarczy?


krecik06
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem jakich wkładów filtracyjnych użyć mam filtr tetra tec EX-600

ma on 3 pojemniki na media filtracyjne

Czy jak wrzucę do niego samą ceramikę+gąbki które były w zestawie i do tego zamontuje pre filtr to będzie OK?

(rozrysowałem to troszkę na zdjęciu)

 

http://img525.imageshack.us/i/dscf0099r.jpg/

 

Tu są wszystkie jego wkłady:

 

http://img13.imageshack.us/i/dscf0098iz.jpg/

 

Jak macie inne propozycję to bardzo proszę.

I co jaki czas trzeba byłoby to czyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam podobnie, tylko ex700 więc jeden kosz więcej wypełniony keramzytem. Czyszczę raz na kwartał, raz na pół roku albo jeszcze rzadziej. Po prostu jak coś więcej grzebię w akwarium albo widzę, że spadła znacząco wydajność filtra to przeczyszczę. Jeśli jednak będziesz miał prefiltr to możesz czyścić prefiltr co tydzień a cały filtr nawet raz na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne sposoby zabezpieczenia wlotu filtra. Ludzie używają pończochy, różnych siateczek jak np. takie po kiwi. Gąbka moim zdaniem najlepsze są te z grubymi oczkami. Nie wpadnie narybek ani mała krewetka a zbierze zabrudzenia. Jeżeli masz tetre to w filtrze właśnie masz taki rodzaj gąbek z większymi oczkami ona będzie dobra :) Jak dasz taką z drobnymi to szybko się zapcha nie wciągnie wszystkiego a i tak po pewnym czasie gąbka ma gumiastą strukturę jakby była cała z rybiego śluzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te oczka są za małe. Często też po dłuższym stosowaniu ta gąbka jest tak "śluzowata" że nie da się domyć tego by znowu była całkowicie przepuszczalna. Ja doradzam większe oczka.

 

 

Też się z tobą zgadzam. Miałem taką i wywaliłem bo mi się szybko zamulała i miałem problem z napowietrzaniem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz już kupić taką gąbkę to lepiej się wybrać do zoologa nie wiem jak z wysyłką ale można przepłacić. W jakimś osiedlowym zoologu powinny być odpowiednie. A co do dopasowania to można samemu przyciąć lub coś wsadzić w otwór żeby nie było ani za luźno ani za ciasno (chociaż z tym drugim raczej nie może być problemu bo gąbki są elastyczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...