Jump to content

CO2 a ph


komp_as
 Share

Recommended Posts

Dzisiaj sprawdzałem parametry wody i ciągle mi się utrzymuje taka sama od tygodni czyli PH 7,6 (albo wyżej bo test jest tylko do tej skali) KH 0 i GH 8 nie znam NO2 i NO3 bo takich testów nie mam i nie wiem czy są aż tak potrzebne i do czego to służy. Wcześniej miałem PH 7.2 i GH 6 co mi pasowało lepiej no i teraz nie wiem czy jak zwiększe ilość bąbelków CO2 do 3 na sekundę(teraz mam 1) to czy coś się z rybami stanie a nie mam testu na CO2(roślinki bąbelkują i co 2 tyg muszę je przyciąć bo szybko rosną). Poza tym ciągle walczę z glonami (nie pamiętam nazwy ale są w postaci włoskó na lisciach i potrafią utworzyć niezłą długą nić). Co i tym myślicie i jak obniżyć PH i GH

Link to comment
Share on other sites

Ale po co chcesz jeszcze obniżać GH i PH.Ja na twoim miejscu przy podawaniu co2 zastanowił bym się nad podniesieniem KH ,ono przy tym nawożeniu nie powinno wynosić 0,00 ;)

A jeśli chodzi o wszelkie testy,to uwierz mi,że są przydatne.

Link to comment
Share on other sites

nie znam NO2 i NO3 bo takich testów nie mam i nie wiem czy są aż tak potrzebne i do czego to służy. Poza tym ciągle walczę z glonami (nie pamiętam nazwy ale są w postaci włoskó na lisciach i potrafią utworzyć niezłą długą nić).

Jak byś znał NO2 i NO3 w swoim zbiorniku to odkryłbyś prawdopodobnie przyczynę pojawiania się glonów, pomimo że rośliny ci tak rosną dobrze i musisz je przycinać.
Link to comment
Share on other sites

.Ja na twoim miejscu przy podawaniu co2 zastanowił bym się nad podniesieniem KH ,ono przy tym nawożeniu nie powinno wynosić 0,00 ;)

 

A w jaki sposób można zwiększyć KH i ile powinno wynosić najlepiej.

 

W bardzo prosty sposób dodając do wody w akwarium NaHCO3,czyli sodę oczyszczoną.Było już na forum jeśli chodzi o dawkowanie,poszukaj. ;)

Przyjęto zasadę,że KH powinno być połową wartości GH.

Link to comment
Share on other sites

Z rana zwiększyłem bąbelki na ok 3 i rybki zachowują sie normalnie jak na razie w przeciągu tygodnia kupię testy kropelkowe na NO2 i NO3 aby zbadać co powiedział Tibr z tymi glonami i poszukam dawkowania sody oczyszczonej na zwiększenie KH do 4 zgodnie z zaleceniem janusza. Tylko dalej nie wiem do czego służą NO2 i NO3 oraz KH w akwa.

Link to comment
Share on other sites

Związki azotu w akwarium, ich wartości są to podstawowe parametry wody które pomagają określić jej jakość czy cykl azotowy w twoim akwarium jest zamknięty (Wartość NO2). Częstą przyczyną pojawienia się glonów w akwarium jest wysoki poziom NO3, ale również w akwariach z dużą ilością roślin i nawożeniem CO2 jego brak lub minimalne wartości nie są wystarczające dla roślin (azot jest również podstawowym nawozem) i również wtedy mogą się pojawić glony w akwarium. Prawdopodobnie te długie nitki/włosy które opisujesz to sinicę (jeżeli tak uważa się że mogą one być toksyczne dla ryb ponieważ są to nie "rośliny" a bakterie). Chyba że może to jakiś rodzaj krasnorosta jeżeli to tworzą takie krzaczki/brody na liściach. Daj zdjęcie (lub dokładniejszy opis) jeżeli są one dla ciebie problemem z który chciałbyś rozwiązać.

Link to comment
Share on other sites

Dobra ph juz mam 7 gh 8 teraz muszę popracować nad KH ale nigdzie na forum nie mogę znaleźć dawkowanie poszukam jeszcze w google i jutro zakupuje testy na NO2 i NO3 żeby się dowiedzieć co z tymi glonami bo mnie drażnią niesamowicie.

 

Teraz powstaje problem bo wyczytałem na pewnej stronce że zwiększając KH i Co2 dwukrotnie nie spowoduje zmian czyli znowu wrócę do ph 7.6 po zwiększeniu KH jeśli dobrze rozumiem.

 

wyczytałem jeszcze coś takiego: Niska twardość węglanowa wcale nie szkodzi roślinom a wprost przeciwnie - pomaga. KH nie jest wogóle potrzebne roślinom i może być zerowa. KH ma na celu jedynie zapobieganie wahaniom pH które mogą szkodzić rybom natomiast dla roślin nawet duże skoki pH są zupełnie obojętne.

 

Jesli to prawda to po co mi te bzdury o zwiększeniu KH jeśli nie mam wahań ph bo przed zmniejszeniem Co2 ciągle miałem ph 7.0 przed jak i po zmianie wody.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...