Jump to content

[50l] obsada


Recommended Posts

najlepszy jest wg mnie gruby piasek :D:);)

możesz mieć więcej labiryntowych - (wtedy będziesz miał akwa Azjatyckie)

przykładowo - bojownik, wielkopłetw(bojek i wielkopłetw nie mogą być razem), gurami i np bocję karłowatą

Link to comment
Share on other sites

Czy prętniki nie będą się gryźć z gurami? Bo u mnie prętnik dostaje niemal psychozy strachu przed gurami. Ale tak przyjąć: para gurami, para prętników, i do tego para bojowników i bocji karłowatej czy bojowniki albo bocje? Ja muszę wziąć poprawkę, że u mnie pływa jeszcze zbrojnik lamparci dosyć dużych rozmiarów. Ale jestem uprzedzona do bojowników, bo zawsze one właśnie przynosiły do mojego akwa jakieś zarazy... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Żwirek kup naturalny, rzeczny o drobnej granulacji, szary albo brazowy. Z pretnikow zamiast parki zrob harem - 1 samiec + 3 samiczki. Do tego mozesz kupic z 10 razbor klinowych albo kardynałkow chinskich. Razbory lub kardynalki wypelnia ci strefe srodkowa akwa a pretniki beda przebywac glownie przy gorze. Jak wybierzesz taka opcje:

- 1+3 pretnik karlowaty

- 10 razbor klinowych

- 4 bocje karlowate

to bedziesz mial piekny biotop czarnych wod azji.

Z roslin: zwartki , grzybień, pistia , różdżce , mikrosoria, limnofilie. Aranżacja: korzenie torfowe, tyczki bambusowe, liczne kryjówki, gęsta roślinnosc.

Link to comment
Share on other sites

Podpięłam się pod ten temat, ale dlatego, bo sama chcę coś sensownego mieć w moim akwa, a objętość akuratna...i tak czytam, ale co podpasiłoby do zbrojnika, pary gurami złotych i prętnika karłowatego? Chcę mu dokupić samiczkę, ale może faktycznie założyć harem i skończyć na tych 3 gatunkach? Kardynałki odpadają, bo u mnie temperatura stale wynosi 26st. Woda o pH 7,6, twardość ogólna między 14 a 21 - stawiam na twardszą, bo testy nie najlepszej jakości. A ze zawsze będą z tym problemy, wolałabym rybki na to odporne. Ale nie chcę bojowników, choć mnie kuszą, bo zawsze pierwsze u mnie chorują i padają i ciągną resztę za sobą. Może wielkopłetwy? Ale one też dosyć wrażliwe, chm...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...