Skocz do zawartości

bojownik zabija moje skalary


cloud
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam akwarium 112 l z roślinami żywymi, oświetlone. Skład: 2xmieczyk, 20x neonki, 5x glonojad, 3x molinezja złota, 5x skalar i bojownik. po tygodniu od wrzucenia bojownika zaczął podgryzać skalary, 2 już nie żyją! co mam zrobić?? muszę pozbyć się bojownika? skalarów? czy mogę je jakoś pogodzić? temperatura w akwarium waha sie od 24 do 26 stopni. czy to prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałeś bojownika, to w sklepie pewnie był trzymany w tzw. szklance :( Takich nie kupuj bo im często odbija, jak są wpuszczane do normalnego akwarium. Ja kiedyś miałem bojownika w ogólnym akwarium, ale kupiłem go w sklepie, w którym pływał w akwarium z innymi rybami (to były mieczyki, zmienniaki plamiste itp.) :D

A tego Twojego bojownika to bym na razie odłowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje. Rzeczywiście jak kupiłem bojownika trzymany był plastikowym kubku, jednak gość w sklepie stwierdził ze spokojnie mogę go wpuścić do akwarium i trzymać z tym składem, który posiadam.

a narazie bojownik wędruje do innego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi bojownikami trzymanymi w kubkach nie jest aż tak tragicznie, wcale nie są bardziej agresywne od tych nie trzymanych w kubkach. A tak wogole jesli chodzi o ich agresywnośc, to owszem, są agresywne, ale tylko wstosunku do swojego gatunku i to jesli chodzi o samce, nie wiem skąd przeświadczenie że to "akwariowi mordercy". Te ryby doskonale współistnieja z innymi gatunkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...