Skocz do zawartości

obsada 300 l


komp_as
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwa 121x46x62(co dziwne producent podaje że to jest 250 litrów) filtr to fluval 305 ale chyba dodam jeszcze 205 bo za mało mi się woda rusza.

PH 7-7.2

GH 6

KH 3

Nie wiem ile jest CO2 ale puszczam ok 2 bąbelki na sekundę a po roślinach widać, że wszystko rośnie ok a ryby też się dobrze czują.

Stawiam na pielęgniczki i teraz zakupiłem parkę ramirezek mam jeszcze 4 otoski i 4 krewetki japońskie(chyba przydałoby się więcej) plus jedną ampularię.

Chcę dodać ze 3 skalarki i ze 3 barwniaki coś apisto też by się przydało np żółta czy kakadu. Przydałoby się coś na małe ślimaczki które musiały się wkraść z roślinkami a zaczyna ich być coraz więcej. Jakimś stadkiem też bym nie pogardził. Mam 2 groty z kamieni i możliwość dołożenia więcej z korzenia zrezygnowałem. Dzięki wielkie za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalary będą zbyt agresywne w stosunku do innych ryb a także mogą zjeść moją propozycję ;) Barwniaki trzyma się w parach ;)

Moja propozycja:

- pielęgniczka Ramizera - 2+2 szt.

- pielęgniczka żółta - 1+3 szt.

- neon czerwony - 30 szt.

- kirysek panda - 15 szt.

- otosek - 10 szt.

- na ślimaki najlepiej helenki ;) a z krewetek to możesz mieć nawet RC bo myślę ednak że przy większej roślinności i mchu w takim baniaku by się odchowały nawet ze pielęgniczkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

- pielęgniczka żółta - 1+3 szt.

a ile barwniaków zamiast pielęgniczkie żółtej bo nie wiem czy dostanę i czy sprowadzą do sklepu

- kirysek panda - 15 szt.

do czego mają służyć te kiryski czy tylko wygląd bo mi za bardzo kiryski nie przypadają do gustu

krewetek to możesz mieć nawet RC bo myślę jednak że przy większej roślinności i mchu w takim baniaku by się odchowały nawet ze pielęgniczkami ;)

RC są drogie roślinność będzie gęsta bo przy tym naświetleniu to muszę zmiejszać godziny bo mi glony rosną niesamowicie szybko a 8 godzin wystarcza na ich wolniejszy przyrost. Pytanie tylko ile tych krewetek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moja propozycja:

- pielęgniczka żółta - 1+3 szt.

a ile barwniaków zamiast pielęgniczkie żółtej bo nie wiem czy dostanę i czy sprowadzą do sklepu

- kirysek panda - 15 szt.

do czego mają służyć te kiryski czy tylko wygląd bo mi za bardzo kiryski nie przypadają do gustu

krewetek to możesz mieć nawet RC bo myślę jednak że przy większej roślinności i mchu w takim baniaku by się odchowały nawet ze pielęgniczkami ;)

RC są drogie roślinność będzie gęsta bo przy tym naświetleniu to muszę zmiejszać godziny bo mi glony rosną niesamowicie szybko a 8 godzin wystarcza na ich wolniejszy przyrost. Pytanie tylko ile tych krewetek.

Barwniaki lepiej nie bo są zbyt agresywne. Kiryski są do sprzątania dna ale mogą być też inne gatunki jak Ci się pandy nie podobają. Nie wiem czy znajdziesz tańsze krewetki od Red Cherry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi krewetkami to mi się pomyliło w cenach i nazwach. Dobra wracając do tematu zakupiłem następną pare Ramirez(4 już są), 4 otoski(jeszcze dwa i komplet) i 4 helenki(mam nadzieje, że sobie poradzą z rosnącą ilością ślimaków). Podoba mi się propozycja z tej stronki viewtopic.php?f=103&t=15165 od shaniqa10 i się dzisiaj na nią namierzałem ale jak zobaczyłem ceny neonów czerwonych to zbledłem(60 funa za 30 sztuk :shock: ) Teraz nie wiem co zrobić czy dalej wsadzić skalarki i jakieś inne stadko czy zrezygnować ze skalarków i dać tańsze o wiele zwykłe neonki a zamiast skalarków np piel. żółtą 1+3 razem i 1+3 kakadu. Oczywiście do 10 krewetek japońskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...