Skocz do zawartości

Problem- Zaczyna mnie już to marwić i denerwować


6max7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam w akwarium takie ozdoby jak korzeń i kokos.

akwarium funkcjonuje ponad pół roku

od paru tygodni martwi mnie biały nalot na korzeniu oraz jakieś włoski na korzeniu i kokosie

Moje oświetlenie w akwarium to 2x 15w

 

oto zdjęcia:

http://img830.imageshack.us/f/dsc00667.jpg/

http://img838.imageshack.us/f/dsc00669.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z nowu z korzeniem czeka mnie ostra zabawa

Wcześniej męczyłem się z nim ponad tydzień aby jakoś go umocować w akwarium, ponieważ ciągle wypływał.

umocowałem do dużych kamieni zakrytych w podłożu

z tego co widze to mimo, że minęło ponad pół roku to korzeń dalej się wynuża

moje podłoże to ASll, a jak wiadomo to lekkie przesuniecie podłoża powoduje dosyć mocne zmętnienie wody :(

nie ma innego rozwiązania co do pleśni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzenie nie mogą być z drzew iglastych oraz owocówek. Nie mogą być ani zbutwiałe, czy spleśniałe. Przede wszystkim - podstawa to to, żeby były martwe.

 

Czy z akwarium śmierdzi? Być może zaczęła gnić Ci miazga. Z iglastymi korzeniami się to zdarza. W sumie, jest bardzo częste. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i siódmy, ale coś nie wiem jak to rozszyfrować - siódme zdjęcie raczej, bo 1 zdjęcie nie nazywa się post. W tym przypadku, na jednego posta przypada parę fotek.

 

 

Czy go gotowałeś w solance?

Czy doszedł zbutwiały?

Wiem co się dzieje. Wyjmij go natychmiast. Pleśń może być bardzo niebezpieczna. Jak swój gotowałam z ciekawości (doszedł zbutwiały, był pokryty grzybem "pajęczym" oraz pachniał "zbutwiałością" oraz łatwo było go wygiąć.) Na drugi dzień, (wieczorem zalałam go wrzątkiem) woda była biała i śmierdziała. Wyjmij go, jeżeli nie chcesz poważniejszych problemów w akwa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak go dostałem to wygotowałem

no cóż jutro czeka mnie trochę roboty ;]

co do fotki to jest to siódmy post

a co do fotki to wystarczy zobaczyć na treść postu, jest tam napisane który mój ;]

mam taki baniak na oko 70l

ile do niego dać soli??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...