Skocz do zawartości

Złoty glonojad - spuchniety brzuch.PROSZE O POMOC!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium ok. 50l od 3 miesiecy, (ostatnio flora bakteryjna sie zbytnio rozwinela i woda byla metna, ale teraz jest wszystko ok a woda czysta), podmieniam wode co 2-3 tygodnie jakies 30% i raz byla wymieniana calkowicie, a w nim 3 danio, 5 molinezji, 2 kiryski i małego (jakieś 4-5cm) glonojada złotego. Rósł bardzo dobrze, był bardzo ruchliwy aż do dzisiaj..Wczoraj wróciłam z 3-dniowej nieobecnośći a glonek ma spuchniety prawie przezroczysty brzuch a w okolicach odbytu czerwone jakby sie zmagazynowala krew :(:o Jadl chetnie a dzis prawie wcale (tydzien temu zauwazylam malutkiego slimaczka, ale po dniu juz go nie bylo).Prawie wcale sie nie rusza, ledwo co mu sie chce buzia ruszac (a zazwyczaj ruszal nia bardzo szybko) i juz nawet do szyb nie chce sie przyklejac. Tylko wisi sobie brzuchem do gory na lustrze wody. Mam go usmiercic...? :( Bo to dobrze nie wyglada, i chyba sie meczy...:( Czy moze moge jeszcze cos zrobic..? Prosze o szybka odpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jest samotna w tym akwarium, jezeli codzi o glonki...A takiego w jej wzroscie nie mam w zoologicznym ^^ albo małe albo giganty..;P Troche mnie niepokoi ten brzuszek, poniewaz dziwi mnie ze dostala go tak szybko. Moj zloty glonek wlasnie ial taki brzuch,no moze takie troche inny, bo podwojny i zdechl..Ale sie okazalo ze pasozyta mial. Dlatego sie boje o tego glonka moje ukochanego..Jest ze mna od poczatku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehi no...:/ Podmieniam co tydzien 30%. Dbam o akwarium jak o nic innego. Metna woda jest dlatego ze dzisiaj sie zachcialo mojemu bratu zrobic remont i oprzestawiac kamienie i inne w srodku..Dlatego jest mętna woda :evil: Woda byla przezroczysta, bylo widac jakby ryby plywaly w powietrzu az do dzis noooo :evil: Ale do jutra sie ustabilizowac powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz miec zdrowe glonki to zadbaj o marchew, cukinie, ogorka, brokula lub kalafiora w ich diecie. O ile sie nie myle na zdjeciu mamy plecostomusa hypostomusa. Ten przedstawiciel gatunku zbrojnikowatych do prawidlowego trawienia potrzebuje drewna oraz przewagi pokarmu roslinnego. Jest wszystkozerny ale udzial miesa w jego diecie powinien byc znacznie mniejszy niz roslin. Nie dawaj mu ochotki bo jest ciezkostrawna i tlusta. Takie pokarmy podawane za czesto i nieodpowiednim gatunkom prowadza do chorob ukladu pokarmowego a nawet smierci.

U pleco dymorfizm plciowy jest niezauwazalny wiec nie ma tu mowy o naikrzeniu bo nawet nie wiemy czy to samica. Jest poprostu przejedzony nieodpowiednim pozywieniem. Na takiej diecie twoj pleco dlugo nie pociagnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochotke dostaja raz na 2 tygodnie, wiec duzo szkod to ona nie robi. Dla glonka mam z "tropical" green algae wafers, tabletki roślinne i pokarm suchy roślinny. Miesnego pokarmu to one dostaja malo, bo jak wiadomo, molinezje wola roslinne. Jak dostal marchew to omijał ją z daleka...Nie mówiąc już o ogórku... Poza tym... Ile czasu może takie warzywo w akwa być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...