Skocz do zawartości

danio bez oczu


wert_77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was

Dziś rano zauważyłam lezącego danio bez oczu były wygryzione i było pogryziony jeden gupik ma obgryziony ogon nie wiem kto mógł to zrobić może już ktoś się spotkał się z tym

ryby w akwarium są takie

bojownik

skalar

gupiki

glonojad

mułojad

kiryśnik

molinezja

gurami

danio

mieczyki

z góry dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rybka była słaba i padała wcześniej tylko nie zwróciłaś uwagi to mogła zrobić to któraś z ryb dennych, które masz w zbiorniku ( być może kiryśnik ) ryby często atakując słabe osobniki wyjadają im oczy.

Jakiego masz "glonojada" znasz nazwę właściwą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=39&t=19802&p=175994#p175994

 

 

:roll::roll::roll:

 

Widzę że nie posłuchałaś rad i sama zdecydowałaś jakie ryby dokupisz? :roll::roll: To czysta ignorancja z twojej strony. Nie wiem czy jest sens powtarzania iż obsadę trzeba zmienić. Może poprzez śmierć tego danio dotrze do ciebie że jak na razie to masz złą obsadę .

 

Jeśli byś mogła podaj dokładną ilość każdego z tych gatunków jaką masz w akwarium.

 

Gupikowi pewnie obgryza ogon bojownik, czasem się tak zdarza. A danio pewnie zdechł od złych parametrów a inne ryby wygryzły mu oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oddania na 100%:

 

- skalary

- gurami

- kiryśniki

 

Co do mułojada nie jestem pewny ale chyba też.

 

Co do innych ryb to gupiki trzymamy w haremie 1+2/3, tak samo mieczyki, moim zdaniem za dużo tych molinezji. Jeślibyś zredukował liczbę gupików do 1+2, oddał mieczyka, i zostawił góra harem molinezji oraz bojka dąłbym stadko np. dani, lub neonów lub razbór ale to twój wybór ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oddania na 100%:

 

- skalary

- gurami

- kiryśniki

 

Co do mułojada nie jestem pewny ale chyba też.

 

Co do innych ryb to gupiki trzymamy w haremie 1+2/3, tak samo mieczyki, moim zdaniem za dużo tych molinezji. Jeślibyś zredukował liczbę gupików do 1+2, oddał mieczyka, i zostawił góra harem molinezji oraz bojka dąłbym stadko np. dani, lub neonów lub razbór ale to twój wybór ;)

 

Chyba napisałem co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...