Skocz do zawartości

Mętnienie wody na zielono


Blush
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 63 litry (założone w maju)

Podłoże: żwir kwarcowy akwariowy (wielokrotnie płukany) + kilka kamieni, muszelki, pancerz jeżowca

Rośliny: gałęzatka, Cabomba caroliniana, nurzaniec

Rybki: neony (7), gupiki (4), skalary (2), mieczyki (2), danio (4), kirys, glonojad

Filtr wewnętrzny Aqua Szut Super-Mini 360

Grzałka

Woda kranowa dostosowana chemiczne Antychlorem (Tropical). Później dolewany był Algin oraz Bastosan.

 

Od początku tak po tygodniu, dwóch woda zaczyna mętnieć na zielono. "Chemikalia" pomagają na kilka dni, później powtórka z rozrywki. Na dnie osadza się dużo mułu i rybich odchodów(usuwane odmulaczem). Nie wiem czy to wina za słabego filtra czy może czegoś innego. Od wczoraj zdechły mi 3 rybki dlatego też dzisiaj wymieniam wodę w całości bo nie wiem co robić.

Poradźcie, co jest nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda musi być w strasznym stanie. Chemia wykończyła bakterie nitryfikacyjne w wodzie i filtrze, do tego straszne przerybienie, którego następstwem jest podwyższone NO3 i NO2 (azotyny i azotany). Koniecznie kup testy, jeśli ich nie masz, na te dwa parametry i podaj wyniki.

 

Powiedz jeszcze, czy odczekałaś dwa tygodnie przed wpuszczeniem rybek, po wlaniu wody do akwarium.

Musimy też wiedzieć jak często i jak duże podmiany wody robisz, jak długo chodzi filtr i jak często go czyścisz i w jaki sposób.

 

Od wczoraj zdechły mi 3 rybki dlatego też dzisiaj wymieniam wodę w całości bo nie wiem co robić

Wymiana całej wody to najgorsza rzecz jaką możesz zrobić. Twoje akwarium ma zaburzoną równowagę biologiczną, czyli po prostu filtr nie daje rady w usuwaniu wszystkich rybich kupek, szczególnie przy takiej obsadzie i nie najmocniejszej filtracji.

 

Aby przywrócić równowagę w akwarium musisz najpierw zacząć od podmiany POŁOWY wody, NIE całej.

 

Oczywiście koniec z chemią. Nigdy jej więcej nie używaj! Jeśli twoja woda kranowa uzdatniana jest chlorem, wystarczy że odstawisz ją w otwartych pojemnikach na 24 godziny. W tedy będziesz mogła jej użyć do podmiany.

 

Następnie oddaj skalary, mieczyki, danio i glonojada. Te rybki i tak nie przeżyły by długo w tym akwarium, a zredukowanie obsady jest konieczne, jeśli chcesz mieć pozostałe rybki zdrowe.

 

Na początek to tyle. Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to musisz usunąć muszelki.

Filtr pewnie jest trochę za słaby (ja też mam z tym odwieczny problem).

Na 100% musisz oddać skalary i "glonojada",masz na nie zdecydowanie za małe akwarium.

Co do reszty problemu niech się wypowiedzą mądrzejsi. :)

 

Hehe znowu ktoś był szybszy ode mnie w odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zakwit wody. Akwarium musisz dobrze obłożyć czarnym brystolem, by nie dostawało się do niego światło słoneczne. Wyłącz narazie świetlówki. Ryby bardzo dobrze poradzą sobie w ciemności. Do tego czasu karm je różnymi rodzajami tabletek przyklejanych do szyby. (Sera O-nip) Musisz zaopatrzyć się w mocne filtry (filtr) bo inaczej tej uporczywki nie pozbędziesz się. Ona nienawidzi silnego napowietrzania i filtracji.Pewnie jest to wina nieodpowiedniej świetlówki. Czy masz Sylwanię sun-glo? Wymień sobie na Sylwanię Aqua-Glo.

Sama się z tym uporałam, żadne podmianki wody itp. nie pomoże! To i tak wróci. Nie daj nabrać się na ściemy AquaEl'a pod postacią filtrów z lapmami UV - więcej naszkodzą niż pomogą.

 

;) Mówię Ci, nie podmieniaj już wody ponieważ bardzo ucierpią przez to ryby.

 

Żadnych pancerzy jeżowców, wszystkie muszelki natychmiast wyjmij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie tego akwarium, bo czytając wcześniejsze wypowiedzi nie jestem pewien czy reanimowanie tego akwarium ma jeszcze sens. Czasami łatwiej i lepiej zrobić restart ze wskazówkami forumowiczów niż teraz coś kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...