Skocz do zawartości

zbrojnik


jettowa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie dwa dni temu kupiłam zbrojnika albinosa dziś mi zdechł jaka magła być tego przyczyna?

dodam jeszcze że w moim akwa pływa pełno czegoś zielonego jest tego wszędzie na roślinkach, kamieniach dosłownie wszędzie czy to cos złego?

Odpowiem krótko ,tak.

Proponuję szybko zrobić testy na NO2,NO3,NH3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium to 54l jest to moje pierwsze akwa parametrów wody jeszcze nieznam bo musze zakupić sprzęt postaram sie to zrobić jak najszybciej jedzonko to GREEN ALGAE WEFERS dodaje do wody tez SERA BIO NITRIVEC bo mam cały czas mętną wode a wczoraj dodalam odrobine soli akwarystycznej

 

Edit:

 

Tak myślałam że to moja wina :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż właśnie że moje akwa niezdążyło dojrzeć ponieważ to był prezent osoba która mi go podarowała była bezmyślna a ja mam przez to teraz kłopot :cry:

co ja mam teraz zrobić wszystko od nowa? tylko gdzie ja rybki dam?

 

Anija: Brak wielkich liter na początku zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko do nowa czyli najpierw lektura którą Ci podesłałam. Jeśli ten prezent Ci się nie podoba to sprzedaj akwarium i nie zaczynaj przygody jeśli nie masz czasu na opiekę i gotówki której na początek trochę będzie potrzeba. Oddać rybki możesz tu na forum dodając ogłoszenie w odpowiednim dziale lub w internecie. Na pewno ktoś się zgłosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby potrafią bardzo długo przeżyć bez jedzenia. :roll:

Musiało mu być bardzo źle. Pewnie ta sól akwarystyczna dodatkowo go dobiła, oraz ta chemia. Sprawa równie ważna, to powierzchnia dna. Poprostu nie miał miejsca i długo ne wytrzymał.

Jemu trzeba również zapewnić opiekę. Zbrojniki jedzą glony tylko w młodości, ale bardzo smakują im także tabletki oraz pokarm dla ryb dennych, wszelkiego rodzaj soczewki, tabletki, pokarm granulowany, pastylki i tym podobne. Nie można powiedzieć, że "mam glony, niech się cieszy", ponieważ taki mały zbrojnik (oraz inne, dorosłe) potrzebują garbników zawartych w wodzie (można im je zapewnić kupując naturanlny korzeń.) Zbrojnik jako dzieciak lub dorosły lubi sobie pozjadać resztki pokarmów, które spadły na dno, albo zostały niezjedzone. Ale trzeba również pamiętać, że dorosły, lub stary albo dzieciak, wyrośnięty zbrojnik niebieski potrzebuje zbilansowanej diety oraz szczegółowej opieki.

 

Kocham zbrojniki niebieskie, i według mnie to najpiękniejsze, najbardziej fascynujące ryby pod słońcem, tak samo jak kiryski. Dzisiaj byłam w takim wielkim salonie, z akwariami, z rybami z różnych stron świata. Przy oglądaniu jednego z baniaków... zobaczyłam 10-cio centymetrowego kiryska spiżowego :!: Był przepiękny.

 

PS. Tak dla ciekawostki napisałam to na dole. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...