Skocz do zawartości

[112l] przebudowa obsady


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

obecnie w moim akwa 112l plywaja nastepujace rybki:

2 bocje wspaniale

4 skalary

3 molinezje

5 mieczykow

5 malych rybek pomaranczowo-bialych - sa to albo molinezje albo mieczyki

3 grubowargi zielone

2 gupiki

1 krewetka filtrujaca

poruszalem juz ten temat, ale dostalem rozbiezne odpowiedzi, a sam temat chyba zostal zamkniety/usuniety. najbardziej zalezy mi na tym, by zatrzymac parke skalarow (mam w planach oddac pozostale dwa) i oczywiscie bocje. obecna obsada nie jest zbyt efektowna - czegos mi tu brakuje. mieczyki i molinezje kupilem na samym poczatku, poniewaz sa dosyc latwe w utrzymaniu. chcialbym, aby wszystkie strefy akwarium byly zamieszkale, brakuje mi tez jakiejs wiekszej rybki, rzucajacej sie w oczy lub moze malej lawicy. myslalem o pielegniczkach ramireza, bojowniku, gurami mozaikowym, jakims pyszczaku, glonojadzie/zbrojniku i oczywiscie o proporczykowcu, na ktorego choruje i ktorego niestety wiekszosc mi odradza. nie wspomne o paletkach - wiem, ze zbiornik jest za maly. czekam na propozycje pelnej obsady i jeszcze raz podkreslam - zalezy mi na tym, by dwa skalary i dwie bocje zostaly, prosze tez uwzglednic rybki, ktore sam proponowalem, ale moze cos zupelnie innego bedzie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocje od biedy mogą zostać, skalary niestety musisz oddać masz za niskie akwarium one wymagają minimum 50 cm wysokości, bo rosną do 35 cm wysokości. Molinezje też są za duże. Nie masz żadnych ryb w stadzie pomyśl o brzankach lub neonach lub innych małych rybkach, albo oddaj wszystkie i zrób jednogatunkowe z jakimiś większymi rybami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocje to ryby stadne a 2 szt to nie stado.

Skalary nie nadają się

Molinezje wymagają zbiornika 200l jeszcze zależy od odmiany, a ty takiego nie masz.

Mieczyki trzyma się w haremach. Masz taki harem ?

Grubowarg zielony niby może być

Tych rybek już jest za dużo 112 l to nie basen jak tak podobają co się te rybki to kup im odpowiedni zbiornik a NIE KISISZ W SŁOIKU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, to moje pierwsze akwarium, jak na razie wszystkie rybki sa male, wiec maja naprawde sporo miejsca. na jeden litr powinien przypadac jeden centymetr rybki i poki co ta zasada jest u mnie w 100% zachowana. zdaje sobie sprawe z tego, ze rybki urosna, dlatego wlasnie pytam, jak przebudowac obsade. zamiast mowic mi, ze mam male akwa i yyy "kisze" rybki, zaproponuj docelową obsade i powiedz, czy rybki ktore zaproponowalem moglyby sie tam znajdowac. akurat poprzednim razem jak byl poruszany temat mojej obsady to tylko grubowargi zostaly skrytykowane no i te 4 skalary, Ty mowisz zupelnie inaczej, dlatego chcialbym sie czegos dowiedziec, dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zasada jest tak głupi jak ten kto ją wymyślił czuli 35 cm pielęgnice pawiooką można trzymać w 35 l ?

Jak ona wymaga 300l

 

Chciałbym się dowiedzieć to tak ci podpowiadał. Tamten rozdział wywal i zacznij od dobrej akwarystyki i każdy będzie zadowolony i ryby i Ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NirwAnia mowila, ze moglbym zostawicm mieczyki, bocje i molinezje i dodac ramirezy i nikt nie mowil ze mieczyki nie bo nie mam haremow, molinezje sa za duze, a bocje to rybki stadne

Ja ci to mówię jak sprawdź w google lub na innym forum. Posłuchaj się a będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet kierując się tą głupią zasadą bierze się wymiary ryb dorosłych no chyba że akwarium rośnie z rybą.

przeliczyłem ci twoje ryby na litraż według tej zasady.

 

2 bocje wspaniale 2X15 l

4 skalary 4 x 20l

3 molinezje 3x 15l

5 mieczykow 5 x 10l

5 malych rybek pomaranczowo-bialych - sa to albo molinezje albo mieczyki -załóżmy ze to mieczyki 5x 10l

3 grubowargi zielone 3 x 12 l

2 gupiki 2x 4l

1 krewetka filtrujaca

 

Mi wychodzi 299l Masz tyle ? Więc ta zasada nie jest u ciebie zachowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez wlasnie po to zalozylem ten temat! zdaje sobie sprawe z tego, ze mam za duzo rybek, ale poki co wszystkie sa male i maja wystarczajaco miejsca. wiem jednak, ze pozniej zaczna sie problemy, dlatego wlasnie chce "przebudowac obsade" tak jak jest w temacie - przebudowac, czyli pozbyc sie niektorych na rzecz innych, juz wszystko jasne?;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe ale to obala opisy większości stron akwarystycznych i doświadczeń akwarystów.Bo nie tylko na tym forum ale na innych też do 100litrowego zbiornika z rybek żyworodnych polecili by ci molinezje.Zgodzę się z ty jeżeli hodujesz te ryby w wielkim stadzie bo to ryba stadna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zagospodarowac wszystkie strefy akwarium i w miare mozliwosci dac jakas mala lawice (moze cos oryginalniejszego od neonek?;p) z obecnych rybek zostawiam na pewno dwie bocje i obiekt sporow, czyli dwa skalary ;p poki co rosna naprawde ladnie, a poza tym to moje ulubione ryby i nie wyobrazam sobie akwa bez nich, dlatego wole zaryzykowac i zostawic tę parkę (a moze wzialby je ktos, u kogo mialyby gorzej?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze lawica razbory klinowej? Wydaje mi sie ze beda sie ladnie komponowaly. No i skalary ich nie polkna ;) A kiryski jak najbardziej. Mysle ze z 6 sztuk. Gatunek sobie wybierz. Co do ramirez - nie wiem jak beda zyly ze skalarami. Jak bedziesz mial dla nich duzo kryjowek to powinno im byc dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bylem w zoologicznym, w piatek ma byc dostawa, wiec co powiecie na cos takiego:

- 2 skalary

- 2 bocje

- 14 kardynalkow/ razbor/ czegokolwiek malego

- 4 kiryski

- 4 pielegniczki ramireza

- zbrojnik/glonojad

- krewetka

moze byc? co byscie ewentualnie zmienili? daloby sie za cos wcisnac pyszczaka cesarskiego albo proporczykowca? chyba nie ma tu rybek, ktore obgryzaja pletwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bylem w zoologicznym, w piatek ma byc dostawa, wiec co powiecie na cos takiego:

- 2 skalary

- 4 bocje siatkowe

- 14 kardynalkow

- 6 szt panda.

- 2 pielegniczki ramireza

- 2 Zbrojnik niebieski

 

Już nic nie dodawaj, to i tak aż aż. Znasz moje zdanie na temat skalara, ale jak się uparłeś to nic nie poradzę. Co do bocji to proponuję bocje siatkowe. Wiadomo jak to bocje czują się lepiej w większym towarzystwie więc 4. Pielęgniczki 2 szt bo trzyma je się w parach, a przy 2 parach może być wojna. Zbrojniki to dwa bo jednemu będzie smutno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...