Skocz do zawartości

Moje głupiki


rainok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do akwa:

 

:arrow: Natychmiast wyjmij muszle.

:arrow: Ten żwir wymień na bazalt o granulacji 2-3 mm. Wygląda jak jakaś krówka ten żwir ;)

:arrow: Zmień fototapętę na ciemny brystol- zobaczysz, akwa będzie zupełnie inne. ;)

:arrow: Dosadź więcej roślinek, do tej... trawy nie jestem pewna, czy to akwariowa...?

 

 

Co do gupiczków:

 

:arrow: Bardzo ładny samiec, samiczki jak samiczki, młode też jak młode. Ampularia się załapała, też śliczna. Wszystkie rybki na zdjęciach są śliczne.;)

 

PS. A jaki litażyk? Ile sztuk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie trawa to jest kupione w zoologicznym .. Musze już wyjęte :)

To taka roślinka .

ampularia x3 każda po jakieś 3 cm

małe głupiki około 80 jest ich ale nie wiem mówię na oko średnia cm to 1,5

Akwarium 28 l chyba z tego co pamiętam

Roślinek mało ale z dnia na dzień przybywa :)

Czekam aż ten mech jawajski się przyklei i rozrośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jakoś nie zbyt :roll:

Ale jak zrobisz jak Ci radzą do będzie cacy ;) Podłoże proponuję piasek kwarcowy lub/i jakiś ciemny drobniutkiej granulacji żwirka może grys bazaltowy granulacji 1-3 mm. Możesz zrobić tak zwaną "plażę" ;) Masz jakieś oświetlenie :?: Przy takim powinno być przynajmniej 14W. Filtracji i ogrzewania też nie. Za filtr warto polecić AQUAEl FZN-1 ponieważ już i tak masz bardzo małe akwarium i przy okazji będzie trochę napowietrzniania. Ogrzewanie pewnie nie masz bo jest w ciepłym pokoju :?: Ja bym jednak radził jakąś 50 watową grzałkę z termostatem dla pewności ;) Wiadomo więcej roślin ale najpierw musisz spełnić ich podstawowe wymagania czyli jak już wcześniej spomniałem odpowiednio duże oświetlenie, żyzne podłoże (czyli np. biogrunt pod właściwe podłoże) oraz podawanie C02. Ale do tak małego akwarium to by się już nadawała sama bimbrownia ;) Na jakimś fajnym korzonku możesz jak to powiedziałeś "przykleić" jakieś mchy ;)

Co do obsady to proponuję:

- 1 samiec i 3 samicę gupika (zbyt małe akwarium jak na taki litraż)

- krewetki jakie chcesz: Red cherry, Crystal red, Babatuli, White pearl i jeszcze trochę ale pamiętaj że musi być przynajmniej 6 sztuk jednego gatunku i nie dawaj zbyt dużo gatunków do jednego takiego małego zbiornika. Proponuje tylko jeden w ilości np. 10 (po tem i tak się samę rozmnożą ;) )

- jakiś ślimak np. Neritina zebra w ilości 2-4 sztuki ale koniecznie musi być jakieś przy krycie akwarium by nie uciekł (po za tym masz też gupiki, które też mogą wyskoczyć ;) ). Takie 28 litrów jest trochu za małe na helenki a co dopiero na ampularię :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie trawa to jest kupione w zoologicznym .. Musze już wyjęte :)

To taka roślinka .

No właśnie w sklepach zoologicznych sprzedają niczego nieświadomym ludziom ludziom rośliny doniczkowe jako akwariowe. ;)

Wytrzymają jakiś czas pod wodą, zgniją, klient kupuje nowe i interes się kręci. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr który tam chodzi to kaskada 300 aquaszut

Tylko został podpięty wczoraj a fotka starsza ;)

Mech jawajski przyczepiłem do dwóch kamieni takich z 10 cm x2 na nitce

Chętnie był włożył tam kilka 8 stuk red cherry ale musiał bym odczekać jakiś czas aż woda się odstanie bo wczoraj przez te robale musiałem wyczyścić .

I co powiecie na red cherry 8 sztuk ?

I co zrobić z ampulariami ? Mam też kilka świderków które w nocy są aktywne

Czy ampularie nie zagrażały by r.ch. ?

I do ilu małych ograniczyć ten zbiornik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamiast gupików 1+3 to do takiego litrażu proponowała bym dać

same samce, bo niektóre na prawdę cieszą oko ;)

 

Ja mam gupiki i RC , przy dużej ilości roślin maluchy się uchowały.

jak na razie doliczyłam 3 szt, ale przy moim zagęszczeniu roślin

ciężko cokolwiek zobaczyć.

 

Wiec bez problemu możesz wpuścić krewecie, tylko doprowadź akwarium

do porządku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...