Skocz do zawartości

Pytania dotyczące krewetkarium w akwarium 10l.


krzycho27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam akwarium 10l i chciałbym urządzić w nim krewetkarium i mam kilka pytań.

Jaki gatunek i ile sztuk krewetek mógłbym trzymać w akwarium 10l?

Do tego zbiornika mam filtr Elite mini.

Jakie roślinki najlepiej posadzić?

Czy na podłoże nadają się drobne srebrne kamyczki, czy lepszy będzie biały piasek?

Czy konieczna jest grzałka?

:help:

Bardzo proszę o jak najszybsze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy. Najpopularniejsze red cherry i babaulti świetnie dadzą sobie radę w takim maleństwie. Lampkę polecam tą z aquaela (http://www.allegro.pl/item1072043583_aq ... _nano.html) albo inną podobną montowaną na krawędzi zbiorniczka. Jeśli w domu temperatura nie spada ci poniżej 19-20 st to grzałka nie będzie potrzebna. Na podłoze do takiego malucha albo piasek (biały ale nie pyłek tylko taki trochę grubszy ok 1 mm, lekko żółtawy albo czarny - do kupienia na allegro), drobny żwirek taki do 2-3 mm średnicy albo jakiś substrat typy ADA Amazonia itp ale to już wyższa półka i dla mchów nie jest konieczne. Mech wybierz sobie jaki ci się podoba lecz ja bym do takiego malucha nie dawała więcej niż 1-2 różne gatunki. Ja osobiście wybrałabym taki, który nie rozwala się jak wełna po akwarium (tak ma np jawajski i stringy) lecz postawiłabym na coś co rośnie zwarte i będzie ozdobą takiego malucha np fissidens fontanus, peacock moss, christmas moss, flame moss, weeping moss i ewentualnie taiwan moss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Karmić możesz je np bananem-a tu tekst z jednej stronki-

jak większość krewetek jedzą sczegółnie Glony,a poza tym pokarmy sztuczne ze spiruliną. Można raz na jakiś czas podać żywy Pokarm (ew. mrożonki) o niewielkich rozmiarach: larwy oczlika, naupliusy artemii. C. babaulti zjada również detrytus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokarm:

cytat z superakwarium - artykuł: "Jedzą rozmaite glony, a także mech jawajski. Za ich sprawą szyby w akwarium są czyste, jednakże nie zjadają dużego porostu glonów nitkowatych. Zjadają również drobny plankton zwierzęcy, mułek oraz niewielki narybek. Podstawę ich diety powinny stanowić pokarmy roślinne. Z uwagi na fakt, że w akwarium glony szybko się kończą powinno się im podawać sztuczne karmy w postaci tabletek roślinnych, liście olszy lub dębu oraz namoczone płatki. Raz na jakiś czas możemy karmić je pokarmami pochodzenia zwierzęcego takimi jak np.: tabletki dla sumików oraz kryl w płatkach. Pokarm najlepiej jest podawać na pozbawionym roślinności fragmencie piaszczystego podłoża. Zazwyczaj karmimy je raz dziennie w niewielkiej ilości, ponieważ należy unikać przekarmiania."

Rozmnażanie (chodzi Ci o babaulti :?: Jeżeli tak to):

cytat z artykułu naszego forum: "C. babaulti nosi jajeczka przez 3-4 tygodnie, które są bardzo malutkie, młode krewetki osiągają mikroskopijne rozmiary i są trudne do wykarmienia. To tyle jeżeli chodzi o podręczniki... z doświadczenia mogę powiedzieć, że młode osiągają rozmiary identyczne jak w przypadku Red Cherry i nie miałem najmniejszego problemu z wykarmieniem pierwszych młodych krewetek."

oraz z akwaria.pl: "Przeobrażenie niezupełne. Źródła podają różne dane na temat rozrodu tej krewetki. Wg. http://www.wirbellose.de i http://petshrimp.com jaja C. babaulti są niezwykle małe, a wyklute maluchy mikroskopijnych rozmiarów i trudne do wykarmienia (w akwarium niezbędny jest osad w podłożu, gdyż nim odżywiają się małe). Doświadczenia akwarystów w Polsce są jednak inne - jaja i maluchy mają rozmiar standardowy dla innych Caridina (wyklute C. babaulti mają ok. 2 mm)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...