Skocz do zawartości

Co to za coś?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu mam w moim akwarium takie oto stworypost-1807-13685159541442_thumb.jpg

i nie wiem co to za larwy.

Akwarium mam odkryte i przypuszczam, że to larwa komara ale nie jestem pewiem. Powiedzcie koledzy co to może być i jak to zwalczyć ew. jaka rybka by to zjadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia są kiepskie więc trudno przesądzać ale uważam że nie są to larwy komara (one raczej utrzymują się przy powierzchni), ale jakiegoś innego owada - może larwy chruścika.

 

Co się da to jakoś odłów być może przydałby ci się harem bojownika (zdrowy osobnik nie opanuje się i będzie jadł wszystko nawet gdyby miał pęknąć (nie dawno mi się przemyciła do akwarium rozdętka (ok 3-4mm połkną ją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dokładnie widać co to ale to raczej na pewno nie larwy chruścika.

Nie polemizuje czy jest czy nie bo sam nie wiem, ale jeżeli nie to dlaczego tak uważasz, argumenty eliminujące też prowadza do rozwiązania co to może być :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę bez lepszego zdjęcia ciężko wyczuć co to jest.

Może to są ślimaki ale autor postu nic nie pisał o muszlach tylko o robaczkach, więc czy to coś ma muszle?

Rozdętki nie mają tak wydłużonych muszli i na zdjęciu w przeważającej liczbie muszle były by czarne według mnie.

Świderki cóż muszla miałaby wyraźny kształt stożka :(

Zatoczki kolor byłby ale czy bywają takie długie raczej muszla jest cylindryczna ale jeżeli już to stawiałbym na zatoczki widziane od góry w pionie. Tylko całość obrazu psuje mi to coś w lewym górnym rogu to wygląda jak czerw :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...