Skocz do zawartości

Gurami Dwuplamy - atakuje prawie wszystko co sie rusza


rooger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od około pół roku mam Gurami w swojej szklance (112l) na początku była to parka czyli samiec i samica. Około dwa tygodnie temu samica padła, chowała się w roślinach wiec sądziłem że pochorowała się lub cosę w tym stylu. Kupiłem drugą samice i nie przetrwała nawet 2 dni, samiec poprostu ją zakatował i to samo zrobił z krewetką szklista, próbował również ubić żałobniczkę ale go odseparowałem (narazie w słoiku).

 

Ma ktoś jakiś pomysł co mu mogło odbić?

Rozumie ze mógł się wściec gdyby któraś go skubała ale ani żałobniczka ani tym bardzie krewetki go nie ruszały, zauważyłem ze po odseparowaniu go w zbiorniku jest spokojniej, krewetki częściej wychodzą itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe.U mnie gurami dwuplame było same-było spokojne.Dodałem mu samiczkę.Jest nadal spokojne.Doszło obcych gurami około 12szt.I dalej się szanują.Innych też nie tykają.Tylko w czasie godów samiec odgania inne z rewiru.Jeśli akwarium ma wiele miejsca-np-200litrów,nikomu jego terytorialność nie przeszkadza.Jak małe to może być problem.Przegoni rybkę a ona znowu na jego rewir wraca bo nie ma gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej był spokojny, jak tam czasem pogoni jakąś rybkę to wporządku ale teraz on tłucze na amen co popadnie.

Fakt faktem że jedyną rybką większą jest skalarek no i ostronos który raczej w krzaczkach siedzi:-)

 

Spróbuje narazie potrzymać go samego i za kilka dni kupie samiczke x2 obaczym co bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...