Skocz do zawartości

gupik pawi


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej jest obłożyć tylnią i boczne ściany czymś ciemnym (tektura, czarna folia itp.) Jak nie ma żwirku w kotniku to trzeba podłożyć czarną folię pod dno. Takie warunki napewno będą w 100% komfortowe dla samicy. A tak wogóle, to gupiki nie są rybami pielęgnicowatymi i nie ma najmniejszego znaczenia czy będzie w zbiorniku coś gdzie mogą się schować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Mam 9 młodych gupików :D

Spodziewałem się większego porodu... co mogło wpłynąć na porodu?

Plamka u tej samicy jest co raz mniej widoczna ale jeszcze jest...

Czy to oznacza że jeszcze będzie rodzić :?: Aha i brzuch też jeszcze jest (trochę mniejszy).

Ile trwa poród :?:

 

Odp. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Uwielbiam patrzeć na takie maleńkie rybki. Pewnie jeszcze twoja gupiczka jest młoda dlatego urodziła tak niedużo potomstwa. Jak schudła i nie widać żeby coś się działo to pewnie już urodziła. Ale tego pewnym nigdy być nie można. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ciosana83

Mam 9 młodych gupików :D

Spodziewałem się większego porodu... co mogło wpłynąć na porodu?

Plamka u tej samicy jest co raz mniej widoczna ale jeszcze jest...

Czy to oznacza że jeszcze będzie rodzić :?: Aha i brzuch też jeszcze jest (trochę mniejszy).

Ile trwa poród :?:

 

Odp. :!:

u mnie też było tylko 9 małych ,ale to dlatego że samica bardzo młoda , jeżeli jest plamka to możliwe że bedzie jeszcze rodzić , GRATULUJE NARYBKU!!! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Dzisiaj znalazłem jeszcze jednego gupika... :)

Trochę nie mogę ich policzyć ale jest ich ok. 10-11 :) samica nie ma już plamki (jeszcze taką strasznie malutką) ale już jest w akwa ogólnym.

 

Teraz może druga samica będzie miała młode (już jest w osobnym akwa) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej obserwowac samiczke i gdy juz ma naprawde duzy brzuch to na ok 5,6 dni przed wykoceniem zauwazysz jakby oczka malych rybek przy odbycie. to jest znak ze juz czas odlozyc ja do kotnika.

Dlaczego malo urodzina?? to zalezy od tego, ktora to ciaza byla danej samiczki i jaka jest duza oraz ile juz zyje;)
Srednia ciaza z moich dlugoletnich doswiadczen przy hodowli tych rybek to ok. 15 sztuk w miocie. Starsze samice o dosc duzych rozmiarach u mnie mialy po 40 mlodych.

Mlody rybki proponuje karmic rozdrobnionym specjalnym pokarmem dla narybku oraz co 2 dzien karmic roztartym pokarmem roslinnym oraz wybarawiajacym, zeby rybki wyrosly na piekne okazy ;)

Powodzenia. Ja wlasnie oczekuje na malenstwa moich platynek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Samic nie odławiam tylko obserwuje akwarium w którym jest dużo roślinek dzięki którym małe sie chowają a ja mam świetną zabawe polujac na nie z siatką w ręku ...wczoraj znowu mi sie kociłą samica i to na moich oczach załapałem ze 20 sztuk i teraz pytanie gdzie ja to bede trzymał i co bede z tym robił ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam jedno pytanie jak samica gupika siedzi cały czas w roślinach na dnie to oznacza ze to już czas porodu :?::?: nie wiem czy już ją wsadzić do kotnika :?::?:

 

Ps : czy można trzymać dwie samiczki w jednym kotniku bez przedziałki i czy nic się nie stanie z narybkiem :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...